Dün PKK kamplarını vuran jetler bugün de havalandı

Dün PKK kamplarını vuran jetler bugün de havalandı.10928
  • Giriş : 16.01.2008 / 15:11:00

Cudi Dağı'nda sabahın ilk ışıklarıyla hem havadan hem de karadan operasyon başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dün Irak'ın kuzeyindeki Zap-Şivi, Avaşin-Basyan ve Hakurk bölgelerinde tespit edilen PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait hedefleri vuran Türk Hava Kuvvetlerinin uçakları bugünde hareket halindeydi.

Sabah saatlerinde Diyarbakır'dan havalanan F-16'lar bugün de K.Irak bölgesini bombalıyorlar.

CUDİ'DE BÜYÜK OPERASYON

Şırnak Cudi Dağı'nda PKK'lı teröristlere karşı sabahın ilk ışıklarıyla birlikte hem havadan hem de karadan operasyon başlatıldı. Bir grup teröristin görüldüğü istihbaratı alınması üzerine başlatılan operasyonlar sürerken, bölgeye tanklarında sevkedilmesi dikkat çekti.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Şırnak dağlarında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonları aralıksız sürerken, sabahın ilk ışıklarından itibaren stratejik noktalara tank sevkiyatı yapıldı. Bu sabah, bir grup teröristin udi Dağı'nda bulunduğu istihbaratı alınması üzerine bölgede hem karadan hem de havadan operasyon başlatıldı. Özel eğitimli komandolar karadan Cudi Dağı'nı abluka altına alırken, havadan da Kobra, Süper Kobra ve Sikorsky helikopterleri keşif uçuşları yapıyor. Şüpheli durumlarda ise helikopterlerden, teröristlerin barınabileceği mağaralara ateş ediliyor.


Şırnak'ın Cizre İlçesi'ndeki Tank Taburu'ndan da bölgedeki stratejik noktalara sevkiyat yapılıyor. Tanklar, Cudi Dağı'nın eteklerine ve Şırnak'ın Silopi İlçesi'ndeki Kuzey Irak sınırına naklediliyor. Şırnak'daki Cizre ve Uludere yollarında ise güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı. Daha önce boş olan mevzilere askerler yerleştirildi. Bölgedeki bu askeri hareketliliğin, Cudi Dağı'ndaki operasyondan kaçıp bölgeye gelebilecek teröristlere karşı olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious