Dündar, Ahmet Hakan'ı böyle akladı

Dündar, Ahmet Hakan'ı böyle akladı.9727
  • Giriş : 03.06.2009 / 10:19:00

Programına konuk olan Ahmet Hakan'ın dalak polemiği ile askerlikten muafiyetini aklamaya çalışan Uğur Dündar'ı eleştiren Sevilay Yükselir, Dündar'a bakın nasıl sitem etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Benim haberim yoktu. Arkadaşlar aradı gecenin bir yarısı. "Çabuk Star'ı aç. Senin dalaksız Arena'da her şeyi anlatacakmış" dediler. "Eyvah" dedim kendi kendime. "Hapı yuttun sen Ahmetciğim. Düştüysen Uğur Ağabey'in eline. Seni şimdi duvardan duvara çarpar. Nasıl böyle bir hata yaparsın be kardeşim? Türkiye'nin en büyük soruşturmacı gazetecisinin karşısına nasıl çıkarsın bu gerçekle?"

Geçtim tabii gecenin bir yarısı pürtelaş televizyonun başına.

Ama keşke geçmeseymişim... Geçmeseymişim de, o olağanüstü yaratıcı bulduğum ve benim için her zaman yeri çok başka olan Uğur Dündar'ı o halde görmeseymişim!

Ve tabii Nedim'i...

Daha programın başında, "Askerlik yapmadığınızı filan yazdılar. Bu tabii özel hayatınız. Konuşmak istemeyebilirsiniz bu konuda" diyerek, ilk falsoyu veren Nedim Şener'i...

Onları o halde görünce hem kulaklarıma, hem gözlerime inanamadım!

Ne aralık askerlik yapıp yapmamak özel hayat sınırları içerisine girdi bu ülkede Nedim?

Soruşturmacı ya Arena'dakiler. Soru filan yok ama. Al gülüm ver gülüm birbirini ağırlamalar. Dalaksız Ahmet, niye askerlik yapmadığını anlatıyor. Ama kem küm:

"28 Şubat dönemiydi. Ben o tarihlerde karşı cephede TSK'ya karşı bir duruş sergiliyordum.

Tabii onlarda bana... ıııııı... Sonra gittim beni askere alın dedim...ıııııııı... Almadılar. Bir ameliyat geçirmiştim çünkü. Meğerse, sağlığım elverişli değilmiş askerlik yapmaya...ıııııı... Sonra bir kaza geçirdim. Bir daha rapor aldım. Aslında bunları anlatmak zorunda değilim. Ama bana iftira atıyorlar. Şerefimle oynuyorlar. Geçirdiğim kazanın numara olduğunu söylüyorlar... Onlarla mahkemede hesaplaşacağım... ıııııı"

Soruşturmacılar sormuyor ama, "Peki kardeşim. Bu ülkede gariban vatandaş bir tane 'askerliğe elverişli değildir' raporu alamıyor da sen nasıl iki tane birden aldın? Hem sonra, durdun durdun da nerden aklına geldi cengaverlik yapıp 28 Şubat döneminde askere gitmek? Anlat şu işin gerçeğini de öğrensin Türk kamuoyu."

Hadi sormuyorlar anladık. Bir de dalaksızın çizilen karizmasını düzeltmek için diyor ki soruşturmacı Uğur Dündar, "Bu işi en iyi ben bilirim. Onlarca adamı askere yollamışımdır ameliyatı filan bahane eden. Ama hiç görmedim askerlikten yırtmak için dalağını aldıran kimseyi..."

Gördün işte sayın soruşturmacı!

Bak, adam elinin altında. Bal gibi dalağını aldırmış işte!

Niye sormuyorsun şu soruları; "Ahmetciğim dalaksız yaşamak nasıl bir şey? Kimseler anlamadı senin dalaksız olduğunu şimdiye kadar. Çok sağlıklı bir görüntün var. Vallahi senin gece hayatına olan düşkünlüğün bende olsa yerimden kalkamam. Nasıl oluyor bu işler dalaksız ve sağlıksız? Soyamaz mıydın askerde patates ya da soğan?"
Ama sizin derdiniz, benim gibi ona patates ya da soğan soydurmak değil. Derdiniz allamak, pullamak, aklamak!

Bakın hele...

Niye saldırıyormuş millet bu dalaksız Ahmet Hakan'a?

Muhalifmiş de ondan! Çok keskin yazıyormuş "hergele" de ondan.

Yazıyordu da peki ne yazdı bugüne kadar Deniz Feneri rezaletine dair...

Ayıp değil mi yahu Uğur Ağabey?

"28 Şubat dönemiydi. O tarihlerde TSK'ya karşı sert bir duruşum vardı. Bizim eski mahallede racon çok başkaydı" diye ardı ardına bir dönem nasıl cumhuriyet rejimi karşıtı olduğunu, karşına geçmiş itiraf eden adama, "Ahmetciğim ama o tarihlerde İslami kesimin 1 numaralı kanalı olan Kanal 7'de gösterdiğin duruşla o kesimi gaza getirişin sonucu bu ülkenin rejimine ne kadar zarar verdiğini biliyor musun? Bu kadar basit midir mesele, 'Ben o tarihlerde yanlış adresteydim dostlar! Kusura bakmayın yeni çark ettim' diyebilmek!"

Ne yani o karşına alıp, öve öve bitiremediğin Ahmet Hakan, aslan parçası bir Cumhuriyetçi, laikçi, Atatürkçü kesildi de başımıza, doğduğu günden bu yana Atatürk ilke ve devrimlerinden bir an olsun sapmamış, kopkoyu sosyal demokrat olan bendeniz, "Onun askerlik yapmadığının öyküsünü kaleme aldım, kamuoyuyla paylaştım" diye şeriat şakşakçısı mı oldum?

Pes Uğur Ağabey pes! Yazıklar olsun size ve sizi bugüne kadar gerçekten meslek erbabı sayıp saygı duyan bana!

Sabah

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*