Dündar kendinden bekleneni yaptı

Dündar kendinden bekleneni yaptı.9727
  • Giriş : 09.10.2008 / 16:17:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 15:14:04

Aktütün baskına uğrarken Antalya'da golf oynayan Hava Kuuvetleri Komutanı'nı görmezden gelen Uğur Dündar, dün beklenen eleştirisini yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

17 askerin şehit olduğu Aktütün baskını günü AK Parti Milletvekili Hasan Kara'nın oğluna sünnet düğünü yapmasını eleştiren Uğur Dündar, aynı gün Antalya'da golf oynayan Hava Kuvvetleri Komutanı'nı görmezden gelmişti.

Salı günü yaptığımız, "Uğur Dündar bunu da görecek mi?" başlıklı haberde bunu sorgulamıştık. Fakat yılların gazetecisi Dündar, Paşa'yı görmezden gelmiş, bunun üzerinde biz de, "Uğur Dündar golfçü paşayı görmedi", başlıklı yeni bir haber yayınlamıştık. Her fırsatta ilkeli ve dürüst gazeteci olarak tanıtan Uğur Dündar'ı eleştirmiştik.

Uğur Dündar iki gün üst üste yaptığımız haberlerden sonra çağrımıza kulak verdi ve dünkü ana haber bülteninde Hava Kuvvetleri Komutanı Aydoğan Babaoğlu'nun, çatışma esnasında Antalya'da golf oynamasına genişçe yer ayırdı. Çatışma günü kendisinin de o yörede tatilde olduğunu ama acı haberi duyunca tatilini yarıda kesip derhal işinin başına geldiğini açıkladı.

KOMUTAN GOLFÜ BIRAKIP DÖNMELİYDİ

Dündar, 'Golfçü Paşa' için ise şu yorumu yaptı: "Evet bende, Komutan karargahta olsa da olmasa da, TSK'da görevin kusursuz yapılacak bir düzenin olduğuna inanıyorum. Ama Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Babaoğlu, Aktütün'de 17 şehit verdiğimizi cumartesi günü en azından haberi medyadan öğrenir öğrenmez golf turnuvasını bırakıp, Hava Kuvvetleri Karargahı'na dönmeliydi. Ona yakışan davranış bu olurdu. Evet, Türkiye'nin en güvenilir kurumunun Hava Kuvvetleri Komutanı'na böylesine acılı bir günde golf oynamak değil, bu büyük acıyı karagahtaki personelle paylaşmak ve terörsit hedefleri bombalayan "Savaşan Şahin Pilotları"na moral vermek yakışırdı. Biz AK Parti Kilis Milletvekilini 17 şehit verdiğimiz gün, oğluna yaptığı sünnet düğünü nedeniyle kıyası eleştirdik ve "Böyle bir günde düğün yapılmaz" dedik. Yine de söylüyoruz. Böyle bir günde düğün dernek olmaz. Bu konudaki samimi düşüncelerimiz de Türk Silahlı Kuvvetleri''ni yıpratmayacak bir üslupla söylemek durumundayız.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*