Dündar’dan Gökçek’e ağır sözler

Dündar’dan Gökçek’e ağır sözler.13181
  • Giriş : 19.12.2008 / 22:04:00

Uğur Dündar, Kemal Kılıçdaroğlu ile Melih Gökçek arasındaki ’Yüzleşme’ programından sonra kendisini taraf tutmakla itham eden Gökçek’e çok ağır sözler söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Star TV'deki 'Yüzleşme' programındaki Kılıçdaroğlu-Gökçek buluşması sonrasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, basına yaptığı açıklamalarda çeşitli iddialarda bulunmuştu.

BANA KUMPAS KURULDU

"Sayın Kılıçdaroğlu ile Sayın Dündar'ın Melih Gökçek'e karşı nasıl bir kumpas kurduğu ortaya çıkacak. Sayın Uğur Dündar resmen taraf tutmuştur” diyerek Dündar'ı suçlayan Melih Gökçek, ayrıca Uğur Dündar'ın CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için aday olabileceği iddiasını da ortaya atmıştı.

UĞUR DÜNDAR'IN GÖKÇEK'E YANITI

Uğur Dündar, Star TV Ana Haber Bülteni'nde Gökçek'in iddialarını ekrana getirdikten sonra kendisine yanıt verdi.

Gökçek'in kumpas kurma ve CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olma konularındaki iddialarını gülümseyerek karşılayan Dündar, "Tahmin edeceğiniz gibi bunlar Sayın Gökçek'i traji komik durumlara düşüren yalanlar, iftiralar. Üzülerek söylüyorum bunlar külliyen yalan, külliyen iftira. Hatta gülünecek durumlar" şeklinde konuştu.

Program öncesinde Kemal Kılıçdaroğlu ile buluştuğu iddialarını yalanlayan Dündar, onunla geçmişe dayanan ahbaplığı olmadığını oysa Gökçek'i 1986 yılından beri tanıdığını ifade etti.

GÖKÇEK'İN İDDİALARINA GÜLÜP GEÇİYORUM

Melih Gökçek'in 1 saat 32 dakika süren açık oturumda yaklaşık 46 dakika konuştuğu ve 53 kez söz kestiği bilgisini veren Dündar, Kılıçdaroğlu'nun ise 23 dakika konuşup, sadece 7 kez söz kestiğini vurguladı.

Gökçek'in Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra kendisini de konuşturmamak için türlü tavırlar sergilediğini ifade eden Uğur Dündar, "Ben Sayın Gökçek'in bu komik iddialarına gülüp geçiyorum" dedi.

GÖKÇEK'İN MESELESİ BAŞKA

Uğur Dündar, en dikkat çekici sözlerini ise sona sakladı. Dündar, "Bana göre Gökçek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı beyefendi ve hoşgörülü insan Sayın Kadir Topbaş'ın adaylığının kesinleşmiş olmasına karşın, kendi adaylığının hala netleşmemesine fena halde içerliyor. Bu nedenle bizi suçlayarak hedef saptırmaya çalışıyor. Bunlar beyhude. Altını çizerek söylüyorum, Gökçek'in meselesi biz değiliz. Onunla asla tartışmam. Onun meselesi adaylığının kesinleşmemiş olması" şeklinde konuştu.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*