Dündar'dan Vakit'e suç duyurusu!

Dündar'dan Vakit'e suç duyurusu!.9727
  • Giriş : 22.05.2009 / 13:27:00
  • Güncelleme : 22.05.2009 / 12:33:49

Uğur Dündar, avukatı Vural Ergül aracılığıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe sundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gazeteci Uğur Dündar, Vakit Gazetesi'nde yayımlanan "Kendini asma, cevap ver" ve "Herkes bu haberi konuşuyor" başlıklı haberlerden dolayı gazetenin Sorumlu Yazıişleri Müdürü Ahmet Karahasanoğlu, muhabir Kemal Gümüş ve Hüseyin Kulaoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Dilekçede, Dündar'ın eşi Yasemin Dündar'ın adı ve soyadının parantez içinde (Jasmin Mroz) olarak yazıldığı ve gazetenin Yasemin Dündar'ın yurt dışı seyahatlerini tartışmaya açarak ahlak dışı bir takım imalara konu edildiği belirtildi.

Dilekçede, Uğur Dündar'ın eşi ve kendisi hakkında Vakit Gazetesi'nde 14 Mayıs 2009 ve 15 Mayıs 2009 tarihlerinde "Kendini asma, cevap ver" ve "Herkes bu haberi konuşuyor" haberlerin yayımlandığı belirtildi. Gazetenin Yasemin Dündar'ın yurtdışı giriş ve çıkış kayıtlarından oluşan kişisel verilerin hukuka aykırı olarak ele geçirildiği belirtilen dilekçede, gazetenin kendilerini kişisel verileri isimsiz bir ihbar mektubu şeklinde yada elektronik posta yöntemiyle aklamaya çalışacakları da ifade edildi.

Kişisel verilerin Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yalnızca Pasaport Şube Müdürlükleri ile havalimanı, Liman Şube Müdürlükleri ve sınır kapılarında bulunduğu ifade edilen dilekçede, kişisel verilerin verilmesinde ve elde edilmesinden dolayı gazete hakkında TCK'nin 136. maddesi uyarınca "Kişisel verileri hukuka aykırı olarak bir başkasına verme veya ele geçirme" suçundan dolayı cezalandırılmak üzere haklarında dava açılması talebinde bulundukları belirtildi.

Ümraniye'de 2007 yılında ele geçirilen bombalarla ilgili başlatılan ve Ergenekon adıyla bilinen soruşturma kapsamında hazırlanan ikinci iddianamede Uğur Dündar'ın eşi Yasemin Dündar'ın sık sık Brezilya'ya gittiği belirtilmiş bunun üzerine Dündar "Evliliğimiz döneminde Brezilya'ya gittiğini biri çıksın ispat etsin. Ben şu dakikada görevimi bırakacağım" demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*