Dunga, Alex için umutlu konuşmadı

Dunga, Alex için umutlu konuşmadı.12724
  • Giriş : 03.02.2008 / 16:34:00

Brezilya Milli Takım Teknik Direktörü Carlos Caetano Bledorn Veri (Dunga), Fenerbahçeli Alex'in Brezilya Milli Takımı'na çağrılıp çağrılmayacağı konusunda fazla umutlu konuşmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zaman Gazetesi'nin Geleneksel "Yılın Sporcusu Ödül Töreni'ne" katılmak için İstanbul'a gelen Dunga, birçok konu hakkındaki görüşlerini açıkladı.

Özellikle Türk Medyası'nda yer alan Alex'in Brezilya Milli Takımı'na çağrılıp çağrılmayacağı konusunda Dunga, kendisine sorulan, "Alex'i kadroya çağırmayı düşünüyor musunuz ?" şeklindeki soruya, "Bizim kadromuz oldukça geniş. Her futbolcuyu değerlendiriyoruz. Oldukça opsiyonlu bir kadroya sahibiz. Dünyanın her tarafında forma giyen oyuncuları takip ediyoruz." diyerek Alex'i kadroda düşünmediğini ima etkti.

Türkiye'de forma giyen Brezilyalı futbolcuları uzaklıktan dolayı takip edip etmediği şeklindeki soruya da genç teknik adam, "Burada oynayan oyuncular konusunda irtibatımız var. Uzaklık söz konusu değil. Teknoloji geliştiği için devamlı irtibat halindeyiz. Bu oyuncuların Türkiye'de oynaması Türk futbolu için bir şans." dedi.

Bu akşam Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak derbiyi izleyeceğini kaydeden Dunga, "Buraya kadar gelmişken bu kadar önemli bir derbiyi izlememek olmaz. İki takımda forma giyen oyuncları izleyeceğim. Zaten Fenerbahçe'de oynayan futbolculardan bazıları Brezilya Milli Takımı'nda forma giyen oyuncular." şeklinde konuştu.

Brezilyalı oyuncu Marco (Mehmet) Aurelio'nun Türk Milli Takım formasını giymesi konusundaki bir soruya ise Dunga, "O kendisinin tercihidir. Brezilyalı futbolcular gittikleri ülkelere çabucak adapta olurlar. Kendisini tebrik ediyorum." diye konuştu.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious