Dunga, Alex'e umut vermedi

Dunga, Alex'e umut vermedi.10569
  • Giriş : 04.02.2008 / 09:58:00

F.Bahçe ile G.Saray arasında oynanan derbi maçı Zaman'ın Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki locasından izleyen Dunga Alex için net konuşmadı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Zaman Gazetesi geleneksel 'Yılın Sporcusu Ödül Töreni'ne katılmak için dün İstanbul'a gelen Brezilya Milli Takım Teknik Direktörü Carlos Caetano Bledorn Veri (Dunga), Fenerbahçeli Alex'in Brezilya Milli Takımı'na çağrılıp çağrılmayacağı konusunda net konuşmadı.

F.Bahçe ile G.Saray arasında oynanan derbi maçı Zaman'ın Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki locasından izleyen Dunga, elinde alternatifli bir kadro bulunduğunu belirterek, Alex'i Milli Takım kadrosuna davet edip etmeme konusunda açıklama yapmaktan kaçındı.

Özellikle Türk medyasında yer alan Alex'in Brezilya Milli Takımı'na çağrılıp çağrılmayacağı konusunda Dunga, "Alex'i kadroya çağırmayı düşünüyor musunuz?" şeklindeki soruya, "Bizim kadromuz oldukça geniş. Her futbolcuyu değerlendiriyoruz. Oldukça opsiyonlu bir kadroya sahibiz. Dünyanın her tarafında forma giyen oyuncuları takip ediyoruz." şeklinde cevap verdi.

Türkiye'de forma giyen Brezilyalı futbolcuları uzaklıktan dolayı takip edip edemediği şeklindeki soruya da genç teknik adam, "Burada oynayan oyuncular konusunda irtibatımız var. Uzaklık söz konusu değil. Teknoloji geliştiği için devamlı irtibat halindeyiz. Bu oyuncuların Türkiye'de oynaması Türk futbolu için bir şans." dedi.

Derbi maç için ise Dunga, "Buraya kadar gelmişken bu kadar önemli bir derbiyi izlememek olmazdı. Zaten Fenerbahçe'de oynayan futbolculardan bazıları Brezilya Milli Takımı'nda forma giyen oyuncular. Onları tanıyorum." şeklinde konuştu. Brezilyalı oyuncu Marco (Mehmet) Aurelio'nun Türk Milli Takım forması giymesi konusunda ise Dunga, "O kendisinin tercihidir. Brezilyalı futbolcular gittikleri ülkelere çabucak adapte olurlar. Kendisini tebrik ediyorum." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious