Dunga'dan mesaj var

Dunga'dan mesaj var.11607
  • Giriş : 05.02.2008 / 18:25:00

Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Carlos Dunga, milli takım kadrosuna çağrılan Beşiktaşlı futbolcu Bobo'nun hazır olduğunu düşündüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Zaman Gazetesi Yılın Sporcusu Ödül Töreni'ne onur konuğu olarak katılan Brezilyalı teknik adam, Türkiye'ye ikinci kez geldiğini ve Brezilyalı futbolcuların buradaki başarılı performanslarından memnun olduğunu kaydetti.

Özellikle Brezilya Milli Takımı kadrosuna çağrılan Beşiktaşlı futbolcu Bobo'ya değinen Dunga, “Biz bütün Brezilyalı futbolcuları takip ediyoruz ve fırsat olduğunda, ihtiyacımız olduğunda onları kadroya çağırıyoruz. Şu anda Bobo da çağrıldı. Kendisine bir şans doğdu. Hazır olduğunu düşünüyorum. Futbolcularımız kendilerini Milli Takım için her zaman hazır tutmalı ve bu şanslar verildiğinde en iyisini yapabilmeli” diye konuştu.

“ROBERTO CARLOS VE ALEX DE ÇAĞRILABİLİRLER”

Dunga, Fenerbahçe'de forma giyen Brezilyalı yıldız isimler Roberto Carlos ve Alex'in yeniden milli takıma çağrılabilmelerinin kendi ellerinde olduğunu ifade ederek, “Çağrılabilirler. Bu tamamen kendilerine, çalışmalarına ve oynadıkları futbola bağlı. İhtiyaç duyulduğunda tabii ki çağrılacaklardır” dedi.

Brezilyalı futbolcuların Türk vatandaşlığına geçmeleri konusuna da değinen Dunga, “Brezilyalı bazı futbolcuların Türk vatandaşlığına geçişini ve milli takımda da yer almasını olumlu buluyorum. Belki Brezilya Milli Takımı'nda kendilerine yer bulamayacaklardı, ama buraya iyi adapte olup, beğenip, vatandaş olup kalmalarını iyi karşılıyor ve onlara başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious