Dünya, Filistin'in sesini nihayet duydu

Dünya, Filistin'in sesini nihayet duydu.17108
  • Giriş : 30.12.2008 / 20:27:00

Çin, Filistin Yönetimine acil insani yardım için 1 milyon dolar vereceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, yaptığı açıklamada, "Çin, acil yardım malzemesi alımı için Filistin Yönetimine 1 milyon dolar verme kararı almıştır" dedi.

Sözcü, Çin'in silahlı çatışmanın derhal sona ermesini istediğini ve Gazze'deki insani krizin sona erdirilmesi için önlem alınması gerektiğini söyledi.

Lübnan'dan Filistin'e 1 milyon dolar yardım

Lübnan hükümeti, Filistin Yönetimine acil insani yardım için bir milyon dolar vereceğini açıkladı.
Lübnan Enformasyon Bakanı Tarık Mitri, Bakanlar kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "Lübnan hükümeti, Gazze'deki bombardımanlarda yaralananlar için acil yardım amacıyla bir milyon dolar verme kararı almıştır" dedi.

Mitri, bunun dışında Filistin halkına yardım için bağış kampanyası başlattıklarını ve ülkede perşembe günü bayrakların yarıya indirileceğini söyledi.

Lübnanlı Bakan, yaralılara yardım gönderilmesi ve tıbbi malzeme sağlanması için Gazze Şeridi'ndeki ablukanın kaldırılması gerektiğine işaret etti.

Mısır, Refah'ı yeniden kapattı

Bu arada, Mısır, İsrail'in olası bombardımanına karşı tedbir olarak Refah geçiş noktasını yeniden kapattı.

Adının açıklanmasını istemeyen Mısırlı bir yetkili, bölgede insansız İsrail uçaklarının uçtuğunu belirterek, "Geçiş noktası kapatıldı, çünkü İsrail; Mısır ile Gazze Şeridi arasında kaçakçılık için kullanılan tünelleri bombalayabilir" dedi.

Yetkili, bölgedeki polis güçlerinin sayısının artırıldığını da kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*