Dünya Aşçılar Olimpiyatına Türkiye de katılıyor

Dünya Aşçılar Olimpiyatına Türkiye de katılıyor.11276
  • Giriş : 10.10.2008 / 21:02:00

Almanya'nın Erfurt kentinde 19-22 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Aşçılar Olimpiyatına Türkiye de katılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, çeşitli ülkelerden yaklaşık 2 bin şefin yarıştığı ve 108 yıldır yapılan olimpiyata, Türkiye'nin Unilever Foodsolutions'ın (UFS) sponsorluğunda ve Tüm Aşçılar Federasyonunun (TAF) katkılarıyla ilk kez katılacağı belirtildi.

Olimpiyatlarda Türkiye'yi 13 kişilik ekiple TAF Aşçılar Milli Takımının temsil edeceği ifade edilen açıklamada, Türk takımının olimpiyatlarda Türkiye'nin zengin mutfak kültürünü dünya çapında duyurmayı hedeflediği kaydedildi.

TAF Aşçılar Milli Takımının, olimpiyatta farklı alt dallardan oluşan yemek pişirme sanatı, pasta gibi kategorilerde yarışacağı aktarılan açıklamada, Türk Aşçılar Milli Takımı Kaptanının da Ümit Yüksel olduğu belirtildi.

Açıklamada, her biri alanında profesyonel, başarılı şeflerin olimpiyat için geceli gündüzlü çalıştıkları ifade edilerek, Türkiye'nin ilk kez katılacağı Dünya Aşçılar Olimpiyatında ülkeye altın madalyalar kazandırılmasının hedeflendiği vurgulandı.

108 yıldır yarışmaya katılan Singapur, Fransa, Amerika, İsviçre gibi ülkelerin, Türk Milli Takımının en güçlü rakipleri arasında yer aldığı kaydedilen açıklamada, Milli Takımın rakipleri karşısında iyi bir derece elde etmek amacıyla 10 günlük çok sıkı bir kampa girdiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*