Dünya Bankası'ndan büyük iş umudu

Dünya Bankası'ndan büyük iş umudu.13094
  • Giriş : 18.02.2009 / 23:40:00

Dünya Bankası KOSGEB ile İstanbul'da iş kurmak isteyen işsizlere iş fırsatı tanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eğitim sonrasında 4 bin TL hibe 40 bin TL sıfır faizli kredi imkanı var.
UNICON Danışmanlık tarafından İstanbul'da yapılacak eğitim ve danışmanlık çalışmalarında iş kurmak isteyen işsiz gençlere nasıl iş kuracaklarına dair ücretsiz eğitim verilecek.

İş kurmak isteyenlere alacakları bu eğitimler sonrasında KOSGEB tarafından 4.000 lirası hibe, 40.000 lirası sıfır faizli ve bir senesi geri ödemesiz 3 yıl vadeli kredi ile ayakta kalacakları bir fırsat sunuluyor.

Dünya'da yükselen ekonomik krizin artan şekilde Türkiye'ye yansıması işsizlikte patlama yaptı. İflas eden ya da kapanan işyerleri ve sonucunda işsiz kalan gençler toplumda ciddi sosyal endişeler oluşturdu. Dünya Bankasının KOSGEB aracılığı ile açtığı eğitimlerle işsizlere iş kurabilme alanı yaratıldı.

Ücretsiz olarak işsizlere nasıl iş kuracaklarına dair eğitim veren UNICON, iş kurmak isteyenlere girişimci olma, planlama ve satış, istikrarlı iş büyütme eğitimleri verecek. Sınırlı sayıda katılımcıya açık olacak bu eğitimlere başvurmak için acele etmek gerek.

(SON Başvuru tarihi 25 Şubat 09)

KRİZ FIRSATA DÖNÜŞÜYOR

UNICON Başkanı Adnan Almeman “Dünya Bankasının fırsat niteliğinde açtığı bu eğitim çalışmasına İstanbul'daki işsizlerin katılarak önemli bir deneyim kazanacaklarını ifade edip, küresel krizin zararları ülkemizde de ciddi biçimde hissedilmiştir, azalan ihracat ve daralan piyasalar işgücü kaybı, işyerlerinin kapanması ve beraberinde işsizlik sayısında artış toplumda önemli bir sıkıntı olarak görülmektedir, işte bu aşamada yapacağımız ve ücretsiz olan bu eğitimleri iş kurmak isteyen işsizlere bir fırsat kapısı olarak gelecekleri adres olarak görüyorum” dedi.

Almeman bu eğitimler sonrasında 3 ay süreyle verilecek danışmanlık desteği ve yerel dinamiklerin ekonomiye katılmasıyla önemli bir işgücü oluşacağını ve krizin fırsata çevrileceğini ifade etti.

BAŞVURULAR İÇİN:
İKİTELLİ KOSGEB aracılığı ile UNICON Firmasına ulaşabilir,
girisimci@unicon.com.tr e-posta adresine mail atabilir,
www.unicon.com.tr Internet adresinde girişimcilik sayfasındaki formu doldurabilir,
Son olarak 0212 261 8303 nolu faksa başvurabilirler.
Proje için kontenjan sınırlıdır.İsteklilerin acele etmesi gerekmektedir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*