Dünya bankasından Maraş'a kredi

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Kahramanmaraş Elbistan Belediyesi, Dünya Bankası'ndan 12 milyon Euro'luk kredi aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Projeleri yerinde görmek ve incelemek üzere İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Kaptan, İller Bankası Gaziantep Bölge Müdürü Hüseyin Sönmezler ve projeden sorumlu Daire Başkan Yardımcıları Faruk Bilen ile Alper Babaoğlu Elbistan Belediyesi'ni ziyaret etti.

Belediye Başkanı Abdullah Paksoy ile bir süre görüşen İller Bankası yetkilileri, daha sonra Belediye Başkanı ile birlikte alınan krediyi ve bu kredi ile yapılacak projeleri değerlendirmek üzere Pınarbaşı Dinlenme Tesislerinde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Kaptan, alınan kredinin ve bu kredi ile yapılacak projelerin Elbistan'a hayırlı olmasını diledi.

İller Bankası'ndan kalabalık bir heyetle geldiklerini belirten Bahattin Kaplan, "Alınan krediyi proje karşılığı Elbistan Belediyesi'ne aktaracağız. Elbistan'da bu kredinin kullanılacağı iki proje vardır. Birincisi Elbistan içme suyu rehabilitasyonudur. Elbistan'daki mevcut içme suyu şebekesi eskiden kalan bir projedir. Elbistan durmadan büyüyen ve gelişen bir ilçemizdir. İçme suyu şebekesi yenilenecek. İkinci proje ise Elbistan kanalizasyon şebekesinin yapılmasıdır. Kaynağından tertemiz akan Ceyhan nehri Karaelbistan civarından akıtılan kanalizasyonla kirletiliyor. Geleneğimize göre sular kutsaldır. Suları kirletmemek lazım.Ceyhan nehrinin temiz kalması için atık su arıtma tesisi kuracağız" dedi.

2007 yılında projelerin hayata geçirileceğini kaydeden Genel Müdür Yardımcısı Kaptan, "Kağıt üzerindeki bilgileri yerinde görmek ve incelemek için geldik. Belediyenin önerilerini dinleyeceğiz. Öneriler makul ise projeye yansıtacağız. Paranın yönetimi İller Bankasındadır. Belediye İller Bankasına karşı sorumludur. Çünkü Dünya Bankasına İller Bankası borçlandı. Bu projeleri 2006 yılında tamamlayıp 2007 yılında ise hayata geçireceğiz" dedi.

Elbistan Belediye Başkanı Abdullah Paksoy ise, Dünya Bankasından alınan kredide yardımcı olduklarından dolayı İller Bankası yetkiliklerine teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious