Dünya Bankası'ndan Türkiye'ye 500 milyon dolar kredi

  • Giriş : 02.07.2007 / 22:47:00

Zachau Türkiye'nin reformlarını desteklemek amacıyla 367,3 milyon avro tutarındaki kredisini onaylandığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Ulrich Zachau Türkiye'nin reformlarını desteklemek amacıyla 367,3 milyon avro tutarında (yaklaşık 500 milyon dolar) Rekabet ve istihdam sektörü geliştirme politikası kredisinin onaylandığını belirtti.

Zachau, ''bu kredi ile Türkiye'nin güçlü ekonomik reform ve politika programını desteklemeye devam etmekten mutluluk duyuyoruz'' dedi.

Zachau yaptığı yazılı açıklamada program politikalarının, kayıtlı sektör istihdam olanaklarının artırılması dahil, daha fazla yatırım, daha yüksek üretkenlik bakımından Türkiye'ye faydalarının çok büyük olacağını kaydetti.

Daha fazla kişinin düşük maliyet ile kendi evlerine sahip olmalarına olanak tanıyan tutsat (mortgage) kanununun kabul edilmesinin, bu kredinin desteklediği program kapsamında yetkili mercilerce gerçekleştirilen önemli reform örnekleri arasında yer aldığını vurgulayan Ulrich Zachau, hızlı ekonomik büyüme oranının devamlılığını sağlamaya, gelir düzeylerinin yükseltilmesine ve Türk insanının refahının arttırılmasına yardımcı olacağına inancının tam olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious