Dünya basınından,Türkiye'ye övgüler

Dünya basınından,Türkiye'ye övgüler.7508
  • Giriş : 11.09.2007 / 16:50:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 23:25:38

The Sunday Times ve New York Times gazeteleri, gezi yazılarında yer ayırdıkları Türkiye'ye övgüler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

The Sunday Times, İstanbul'u 'Eski Osmanlı başkenti şimdi Avrupa'nın en genç ve en heyecan verici kentlerinden biri' sözleriyle tanıttı. Gazetenin Avrupa'nın son gözde yerlerini araştıran muhabiri Anthony Sattin, "İstanbul, kendisini Avrupa'nın en gözde kültür başkentine dönüştürüyor" diye yazdı. Sattin, 'canlı bir sanat sahnesinin vitrini' olarak nitelendirdiği İstanbul'daki çağdaş müzelere dikkat çekti.
Gazete, İstanbul'daki yeni lokantalarını müşterilerine sundukları Türk mutfağının geleneksel ve modern lezzetlerini ayrıntılı bir biçimde anlattı. İstanbul'a gelenlerin Topkapı ve Kapalıçarşı'yı görme telaşıyla yeni İstanbul'u kaçırdıklarını belirten gazete "Eski Osmanlı başkenti, şimdi Avrupa'nın en genç ve en heyecan verici kentlerinden biri ve rap yıldızı Sultana gibi kendisini göstermeye ve sesini duyurmaya kararlı" ifadesini kullandı.
Amerikalı The New York Times gazetesi ise dünkü sayısında Kapadokya'yı tanıttı. Gazete muhabiri Gisela Williams, eskiden sadece arkeoloji meraklısı turistler ile sırt çantalı gezginlerin ilgisini çeken Kapadokya bölgesinin, artık genç ve daha zengin turistlerin de ilgi odağında olduğundan bahsetti. Williams, Kapadokya'nın 'Asmalı Konak' dizisinden sonra Türkler arasında çok popüler olduğunu yazdı. Williams ayrıca, bölgenin ilk tasarım oteli olan kayalıkların içine yapılmış Serinn House'ın tasarımını ve yemeklerini övdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious