Dünya bu çocuğu konuştu

  • Giriş : 16.03.2007 / 00:00:00

AFP'nin Kapadokya'yı tanıtırken fotoğrafını yayına koyduğu küçük kız çocuğu, Derinkuyu ilçesinde babaannesiyle bez bebek satıyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AFP'nin Kapadokya bölgesinin tanıtımı için hazırladığı tanıtım yazısında, yeşile kaçan mavi gözleriyle dikkat çeken 2.5 yaşındaki Sahre Nur Cenanoğlu, adını aldığı babaannesi Sahre Nur Cenanoğlu ile Derinkuyu Yeraltı Şehri'ni ve Rum Kilisesi'ni görmeye gelen yerli ve yabancı turistlere tanesi 1 dolara el yapımı bez bebek satıyor. Babaanne Sahre Nur Cenanoğlu, küçük torununu çok sevdiğini ve hiç yanından ayırmadığını belirterek, ''Torunumun gözleri de benim gözlerim gibi mavi renkli. Yeraltı şehrini gezmeye gelen yerli ve yabancı turistlere bez bebek satıyorum. Torunumu da yanımdan ayırmıyorum. Torunumu gören turistlerin bir çoğu hemen fotoğrafını çekiyor. Gazetelerde yayınlanan fotoğrafı kim çekti bilmiyorum ama güzel çekmiş" dedi.

VALİ: TURİZME KATKI SAĞLAYACAK

Sattığı bebeklerin bir bölümünü kendisinin yaptığını, bir bölümünü de Kayseri'nin Soğanlı köyünden satın aldığını belirten Sahre Nur Cenanoğlu (71), "Sahre'nin okuyup yine turizmle ilgili bir meslek sahibi olmasını istiyorum" diye konuştu. Nevşehir Valisi M.Asım Hacımustafaoğlu, Kapadokya'nın eşsiz güzelliğinin, bir kız çocuğunun bakışlarıyla da anlatılmasının bölge turizmine çok olumlu katkılar sağlayacağını kaydetti. Vali Hacımustafaoğlu "Derinkuyu'da çekilen fotoğrafın AFP tarafından yayına konması ve birçok yerli-yabancı gazetede yer alması bizleri son derece mutlu etti. Bölgemizin eşsiz güzelliğinin yanı sıra, insanlarımız da son derece misafirperverdir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious