Dünya bu görüntüleri konuşuyor

Dünya bu görüntüleri konuşuyor.9627
  • Giriş : 09.04.2009 / 01:23:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:06:18

G20 Zirvesi öncesindeki protesto gösterilerinde hayatını kaybeden Ian Tomlinson'un ölüm sonucu belli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


The Guardian gazetesi tarafından yayınlanan ve bir gösterici tarafından çekilen görüntülerde, polisle herhangi bir diyaloga girmeyen ve göstericileri izleyen 47 yaşındaki Ian Tomlinson'un polis tarafından arkadan aldı darbe sonucu yere yığıldığı gözlendi. Aldığı darbeden sonra yere yığılan Tomlinson, polislere neden kendisine saldırdıklarını soruyor. Şaşkın bir halde olduğu gözlenen Tomlinson'un olay yerini terk etmesi ardından hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

 

Görüntüleri delil olarak elinde bulunduran The Guardian gazetesi, olayı inceleyen Metropolitan Polis Teşkilatı'na bütün delilleri ulaştıracağını açıkladı. Görüntülerin New York'tan Londra'ya gelen bir iş adamı tarafından çekildiğini yazan Guardian gazetesi, çevredeki görgü tanıklarının ifadelerde polisin Ian Tomlinson'ı görüşünü engellediği gerçekçesiyle saldırdığı belirtiliyor.

Olayla ilgili Metropolitan Polis Teşkilatı tarafından yayınlanan bildiride ise Ian Tomlinson'un polis tarafından itildiğine yönelik bir ayrıntıya yer verilmedi. Açıklamada Ian Tomlinson'a aldığı darbe sonrası ilk yardım tarafından müdahale edildiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*