Dünya çapında açlık grevi başladı!

  • Giriş : 15.02.2006 / 00:00:00

Budist Falun Gong örgütü, 'Çinli ajanların cemaat üyelerinden birini dövdüğü' gerekçesiyle dünya çapında açlık grevine başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Li'ye ait iki diz üstü bilgisayarı da alan saldırgan ajanlar daha sonra olay yerinden uzaklaştı.
Cemaate ait Epoch Times gazetesi için çalışan Li'nin 6 yıldır cemaatin içinde olduğu belirtildi. Epoch Times yetkilileri, Li'yi dövenlerin Asya kökenli göründüklerini vurgulayıp, bu kişilerin Çin ajanı olduklarına inandıklarını açıkladı. Gazete, Falun Gong mensuplarını bütün dünyada açlık grevi yaparak olayı protesto etmeye çağırdı.

Başta ABD, İngiltere Yeni Zelanda, Avustralya olmak üzere cemaat bazı mensupları açlık grevine başladı. Tayvan'ın başkenti Taipei'de de 19 kadar cemaat üyesi açlık grevine katıldı. Taipei Dünya Ticaret Merkezi 2. Salon önünde yapılan eylem bir hafta sonra bitecek. Cemaatin diğer mensupları da imza toplayarak seslerini duyurmaya çalışıyor.

1922 yılında Li Hongzhi tarafından kurulan Falun Gong, Budizm, Taoizm ve kendine özgü birtakım inanışları bir araya getirmiş bir dini grup. Falun Gong'un beş temel meditasyon metodu var. Falun Gong 1999'dan beri Çin'de yasadışı olarak kabul ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious