Dünya Ehli-Beyt Vakfı'ndan Ak Parti'ye övgü!

Dünya Ehli-Beyt Vakfı'ndan Ak Parti'ye övgü!.20699
  • Giriş : 15.12.2008 / 15:07:00

Dünya Ehli-Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, ''Biz Aleviler olarak tarihi geçmişimizi unutmadık, unutmayacağız'' dedi. Ak Parti'nin icraatlarını böyle değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Altun, ''Hz. Ali Gadir Hum ve Kardeşlik Bayramı'' için geldiği Antakya'da, Antakya Gazeteciler Cemiyeti'nde (AGC) düzenlediği basın toplantısında, insanların kendi inançlarını yaşarken hiç kimseden korkmaması ve tedirginliklerini yenmeleri gerektiğini söyledi.

AK Parti Hükümetinin yaptırımlarından umutlu olduğunu belirten Altun, şöyle devam etti:

''Elbette Alevilerin tüm sorunları çözüldü, her şey oldu, bitti demek, diyebilmek mümkün değildir. Hatta hayalcilik olur. Ancak son dönemlerde birtakım gelişmeler yaşanmadı değil. Onları da görmek gerekiyor. Ancak biz Aleviler olarak tarihi geçmişimizi unutmuyoruz, unutmayacağız. Tarih süreci içinde özellikle Osmanlı döneminde yaşadıklarımızı unutmadan, tarihi sorgulayarak, hatırımızda tutarak yaşamalıyız. Fakat aynı zamanda toplumun diğer kesimleriyle de diyalog içinde olmalıyız.''

Altun, Aleviliğin birtakım değerlere ve ölçülere sahip olduğunu belirterek, ''Aleviliğin ölçütleri sevgi, dostluk ve barış üzerine kurulmuştur. Tüm insanlığın bir arada sorunsuz ve barış içinde yaşadığı bir dünya hedefliyoruz. Bunu da ancak birbirimizi anlayarak ve birbirimize hoşgörüyle yaklaşarak sağlayabiliriz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*