Dünya gündemi

  • Giriş : 26.09.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

STRASBOURG - Romanya ve Bulgaristan, 1 Ocak 2007'de AB üyesi olacak

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Romanya ve Bulgaristan'a ilişkin hazırladığı raporunda iki ülkenin 1 Ocak 2007'de AB üyesi olabileceklerini açıkladı.

CENEVRE - BM: Gazze'nin Filistinliler için bir hapishaneden farkı yok

Birleşmiş Milletler, İsrail'in kuşatması altındaki Gazze'nin Filistinliler için bir hapsihane gibi olduğunu ve İsrail'in de anahtarını atmış gözüktüğünü bildirdi. BM insan hakları raportörü John Dugard, Filistinlilerin yaşadıkları acıların, uluslararası kamuoyunun, insan haklarını korumaya hazır olup olmadığı konusunda bir test hükmü taşıdığını söyledi.

KERKÜK - AK Parti vekili Çömez ve CHP'li Diren, Kerkük'teki temaslarına devam ediyor

İncelemelerde bulunmak üzere Irak'ın kuzeyindeki Kerkük kentine gelen AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez ve CHP Tokat Milletvekili Orhan Ziya Diren, buradaki temaslarına başladı.

MOSKOVA - Rusya İran'a 80 ton nükleer yakıt verecek

Rusya İran'la Buşehir nükleer santralinde kullanılacak hammadde konusunda anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre Rusya 80 ton nükleer yakıtı Mart 2007'de teslim edecek.

DUBAİ - El Arabiya: "Usame bin Ladin hayatta ve sağlıklı"

Dubai merkezli El Arabiya televizyonu, bir Taliban yetkilisine dayandırdığı haberinde El Kaide örgtünün elebaşı Usame bin Ladin'in hâlâ hayatta ve sağlıklı olduğunu duyurdu.

KABİL - Afganistan'daki saldırılarda 20 kişi öldü

Afganistan'ın güneyindeki Helmand eyaletinin başkenti Leşkergah'ta vali konağı önünde bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında 18 kişi öldü. Başkent Kabil'deki bombalı saldırıda ise bir İtalyan asker ile bir Afgan çocuk öldü. Saldırıları Taliban örgütü üstlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious