Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar 14:30

  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

PRAG - Babacan: "AB'ye üyelik sürecinin devamı için yeterli halk desteğine hâlâ sahibiz"

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Avrupa Birliği'ne üyelik sürecini devam ettirmek için yeterli halk desteğine sahip olduklarını söyledi.


VİYANA - Avusturya gazetesinden Ali Bardakoğlu'na övgü

Avusturya'nın Der Standard gazetesi, Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu'nun Türkiye için bir şans olduğunu yazdı. Der Standard gazetesi yazarlarından Jürgen Gottschlich tarafından kaleme alınan yazıda, Ali Bardakoğlu için "imamların modern amiri" tabiri kullanıldı.


AMMAN - Maliki'den Bush'a: "Irak'ın herhangi bir şekilde bölünmesi yalnızca şiddeti artırır"

ABD Başkanı George Bush, Irak Başbakanı Nuri El Maliki'nin kendisine Irak'ın herhangi bir şekilde bölünmesinin yalnızca şiddeti artıracağını söylediğini bildirdi.


ERİHA - Mahmud Abbas: "Hamas'la görüşmeler çıkmazda"

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas Hamas'la ulusal birlik hükümeti kurulması hedefiyle başlattıkları görüşmelerin çıkmazda olduğunu söyledi. Abbas, "Sekiz-dokuz aydır Filistin halkı maaş alamıyor ama maalesef bir anlaşmaya varamadık" diye konuştu


PEKİN - İnternet korsanları Çin'deki Türk işadamlarını da dolandırdı

Çin'de yaşayan Türk işadamları, internetteki sohbet odalarında kaptırdıkları mail şifreleri nedeniyle, Türkiye'deki internet korsanları tarafından 80 milyar dolandırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious