Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 15.09.2006 / 00:00:00

Saat 17:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

SELAHADDİN - Amerikalı koordinatör Ralston, Barzani ile görüştü

ABD tarafından 'PKK Özel Koordinatorü' olarak atanan Joseph Ralston, Irak'ın kuzeyindeki yerel yönetimin Başkanı Mesut Barzani ile görüştü.

BRÜKSEL - AB, Filistin hükümetini destekleyecek

İtalya Dışişleri Bakanı Massimo D'Alema, Avrupa Birliği (AB) dışişleri bakanlarının Filistin'de kurulacak yeni hükümeti desteklemeye karar verdiğini açıkladı.

GAZZE - Gazze'de El Fetih yetkilisine suikast: 5 ölü

Gazze Şeridi'nde silahlı kişiler, Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ın lideri olduğu el Fetih'in bir yetkilisi ile dört korumasını öldürdü.

KİEV : Ukrayna Savunma Bakanı NATO'ya hazır olmadıklarını söyleyen Başbakan Yanukoviç'e yüklendi

Ukrayna Savunma Bakanı Anatoliy Gritsenko, Başbakanı Viktor Yanukoviç'in eski Sovyet bloku ülkesinin NATO'ya üyelik için hazır olmadığı yönündeki ifadeleine katılmadığını söyleyerek, "Yanukoviç yanılıyor. Ukrayna NATO'ya hazır" dedi

TAİPEİ - Tayvan'da 750 bin kişi Cumhurbaşkanı'nın görevi bırakması için yürüdü

Tayvan'da 750 bin kişi Cumhurbaşkanı Chen Shuibian'in görevinden istifa etmesi için yürüyüş yaptı.Yolsuzluğa Hayır Hareketi (YHH) tarafından organize edilen yürüyüşle bir haftadır devam eden eylemler en üst noktaya ulaştı.

AMMAN / KAHİRE / TAHRAN / İSLAMABAD / GAZZE / BEYRUT - İslam dünyasından Papa'nın sözlerine tepkiler sürüyor

Papa'nın İslamiyet ve Hz. Muhammed (sas) hakkındaki hakaretamiz sözlerine İslam dünyasından büyük tepki geldi. Ürdün'deki İslami gruplar, Papa'nın sözlerinin İslam ve Batı arasındaki çatlağı daha de genişleteceğini bildirdi. Mısır'daki İslam Alimleri Birliği Başkanı Yusuf Kardavi Papa 16. Benedict'in son açıklamalarını İslam'a ve bir buçuk milyar Müslümana karşı affı mümkün olmayan büyük bir hata olarak değerlendirerek özür beklediklerini ifade etti. Pakistan parlamentosu, Filistin Başbakanı İsmail Heniyye ve Lübnanlı Şii lider Ayetullah Fadlallah da Papa'yı kınadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious