Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 25.09.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CASTEL GANDOLFO - Papa: "Gelecek, dinlerarası diyaloğa bağlı"

Papa, İslam'a ilişkin sözlerinin tepki çekmesi ardından Müslüman ülkelerin elçilerini yazlık konutunda misafir etti. Papa konuşmasında dinlerarası diyaloğun dünyanın geleceği için hayati olduğunu söyledi. Papa, "Zorlukların üstesinden gelmek için gerçek bir diyaloga ihtiyaç var." dedi

LEFKOŞA - KKTC Cumhurbaşkanı talat yeni hükümeti onayladı

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat bu sabah kendisine sunulan Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler-Özgürlük (CTP-BG) ile Özgürlük ve Reform Partisi (Özgür Partisi ) tarafından kurulan 21. Koalisyon Hükümeti'ni onayladı.

WASHINGTON - Celal Talabani: Amerikan askerlerinin Irak'ta kalmasını istiyoruz

Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, 2003 yılında ülkeyi işgal eden Amerikan askerlerinin, Irak'ta daha fazla kalmasını istediğini söyledi. Talabani, ülkesinin "dış güçlerden" korunması için de ABD'nin, Irak'ta kalıcı üsler kurması gerektiğini belirtti.

BAĞDAT - Saddam yine duruşma salonundan atıldı

Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin, Kürtlere karşı soykırım suçuyla yargılandığı Enfal davasının bugünkü 11. duruşmasında da yargıç tarafından mahkeme salonundan atıldı. Sanıkların oturması için hazırlanan metal bölmede oturmak istemeyen Saddam Hüseyin'in, "Bir talebim var. Bu kafeste daha fazla durmak istemiyorum" demesi üzerine yargıç Muhammed El Ureybi El Halife güvenlik görevlilerine "Atın onu dışarı" emrini verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious