Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 28.09.2006 / 00:00:00

Saat 15:00 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

NEW YORK - Abdullah Gül: "Türkiye bugün Irak'a yaptıklarını durdursa, Irak'ta hava değişir"

Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin sözlerini değerlendiren Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Irak'a en çok yardım eden ülkelerden birinin Türkiye olduğunu belirterek, "Türkiye bugün Irak'a yaptıklarını durdursa, Irak'ta hava değişir" dedi.

NEW YORK - ABD'nin ardından BM de rapor etti: Irak savaşı, terörü artırdı

Amerikan istihbaratının, Irak Savaşının Amerika'ya yönelik "terör tehdidini" artırdığını ve yeni grupların kurulduğunu bildiren raporunun ardından benzer bir rapor da BM'den geldi. BM tarafından Irak konusunda hazırlanan bir raporda, Irak savaşının El Kaide örgütüne yeni üyeler bulması ve eğitim merkezleri kurmasını sağladığı belirtildi.

RİYAD - Suudi Arabistan, Irak sınırına duvar örüyor

Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin, Irak'ın komşularından sınırlarını "teröristlerin geçişini önlemek için kontrol etmelerini" istemesinin ardından Suudi Arabistan yönetimi, sınıra bir duvar inşa etme kararı aldı.

WASHINGTON : Bin Ladin'i yakalayamayan ABD Başkanları birbirlerini suçlama yarışında

ABD'yi vuran 11 Eylül saldırıları gerçekleşmeden önce El Kaide lideri Usame Bin Ladin'i yakalamayan ABD Başkanları Bill Clinton ve George W. Bush yönetimleri arasında birbirini suçlama yarışı giderek hızlandı.

MOSKOVA - Gürcistan dört Rus komutanı casusluk yaptıkları gerekçesi ile tutukladı

Gürcistan dört Rus komutanını ve 12 sivil Gürcü vatandaşını casusluk faaliyetlerinde bulundukları gerekçesi ile tutukladı. Gürcistan polisi, Gürcistan İçişleri Bakanı Vano Merabişvili'nin talebi ile düzenledikleri operasyonda yakalanan zanlıların Gürcistan Devleti aleyhine çalışmalarda bulunduklarının tespit edildiğini söyledi. Rusya Genelkurmay Başkanı General Yury Baluyevsky askerlerin tutuklanmasını 'rezalet' olarak değerlendirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious