Dünya gündemi öne çıkanlar

  • Giriş : 03.10.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

SEUL - Kuzey Kore yakında nükleer deneme gerçekleştireceğini açıkladı

Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı Amerikan tehditlerine karşı gelecekte nükleer deneme gerçekleştireceğini duyurdu. Açıklamada, Kuzey Kore'nin nükleer silahlara sahip olmasının Kore yarımadasında barış ve istikrarın korunması açısından gerekli olduğu ifade edildi.

KUDÜS - El Fetih, anketlerde Hamas'ın önüne geçti

Filistin'de Hamas ve El Fetih taraftarları arasındaki gerginlik sürerken, yaşanan tüm sıkıntılardan El Fetih karlı çıktı. Hamas iktidarında malî bunalımın eşiğine sürüklenen Filistin'de gerçekleştirilen bir anket, El Fetih'in oy oranlarının Hamas'ı geçtiğini ve bir seçim olması halinde El Fetih'in kazanabileceğini ortaya koydu.

LONDRA - Başbakan Erdoğan, Blair ile görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İngiliz meslektaşı Tony Blair ile görüştü. Downing Street'de yapılan görüşmenin ardından açıklama yapılmadı.

STOCKHOLM - Nobel fizik ödülü Big Bang teorisinin doğruluğunu destekleyen bilim adamlarına verilecek

Bu yılki Nobel Fizik Ödülü'nü ABD'li John Mather ve George Smoot'un kazandığı açıklandı. İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi, 1,37 milyon dolarlık ödülün NASA'nın 1989 yılında fırlattığı COBE uydu programının başarısına katkılarından ötürü iki Amerikalı fizikçiye verileceğini duyurdu.

PRİZREN - Kosova Eğitim Bakanlığı tartışmalara neden olan Türkiye haritasını okullardan toplatacak

Kosova Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı; Türkiye Cumhuriyeti'nin güneydoğusunu "Kürdistan" olarak gösteren haritaları okullardan toplamaya karar verdiklerini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious