Dünya gündemi - öne çıkanlar

  • Giriş : 06.10.2006 / 00:00:00

Dünya gündeminde saat 15:00 itibariyle öne çıkan olaylar derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ANKARA - Tan: "Fransa'daki sözde Ermeni Soykırımı Yasa Tasarısı, iki ülke ilişkilerine ağır darbe indirir"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, Fransa'da sözde Ermeni soykırımının inkarının cezalandırılmasına ilişkin yasa teklifinin kabul edilmesinin, iki ülke ilişkilerine telafisi çok ağır bir darbe indireceğini kaydetti.

BERLİN - Almanya Başbakanı Merkel: "Türkiye'nin AB süreci uzun olacak"

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin Avrupa Birliği ile yürüttüğü müzakerelerin uzun olacağını belirterek partisinin Ankara'nın üyeliğine bakışının değişmediğini söyledi.

ANKARA - Tan, "Lübnan'a 600-700 kişilik bir birlik gönderilecek"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, Lübnan'a, 600-700 kişilik bir birlik gönderileceğini belirterek, Türk askerlerinin Lübnan'ın Sur Kenti yakınlarındaki Bakbuk bölgesinde görev yapacağını kaydetti.

ERBİL - Rice, Kürtlere "petrol gelirlerinizi paylaşın" çağrısı yaptı

Ortadoğu temasları çerçevesinde Irak'a gelerek ülkenin kuzeyindeki bölgesel yönetimin başkanı Mesud Barzani ile görüşen ABD Dışişleri Bakanı Rice, Kürtlere "petrol gelirlerinizi paylaşın" çağrısı yaptı. Barzani ile 45 dakika görüşen Rice, "Petrol gelirlerinin Irak halkına adil bir şekilde dağıtılmasından yanayız." dedi.

NEW YORK - Rice, Irak'a her gelişinde İncirlik'e uğramış

Sürpriz bir şekilde Irak'a ve oradan Kuzey Irak'a geçerek temaslarda bulunan ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın, her Irak gezisinde Adana'daki İncirlik Üssü'ne mutlaka uğradığı iddia edildi. Amerikan New York Times gazetesi, Rice ile birlikte bütün üst düzey Amerikan liderlerin, Irak'a gitmeden önce İncirlik'e uğradığını ve burada uçak değiştirdiğini yazdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious