Dünya gündemi- öne çıkanlar

  • Giriş : 10.10.2006 / 00:00:00

Dünya gündeminde öen çıkanlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ANKARA - Finlandiya'nın eski Başbakanı Lipponen, "Fransa'nın tasarıyı kabul etmesinin sonuçlarından endişe duyuyoruz"

Avrupa Sosyalist Partisi'nin (PES) Türkiye'nin AB üyeliğiyle ilgili Yüksek Düzey Danışma Grubu Eş Başkanlarından Paavo Lipponen, Fransa Parlamentosu'nda görüşülecek sözde Ermeni Soykırımı ile ilgili yasa tasarısı konusunda, "Eğer kabul edilirse, neden olacağı sonuçlarından endişe duyuyoruz" dedi.

ROMA - İtalya Dışişleri Bakanı D'alema: "Türkiye'de halkın çoğunluğunun Müslüman olması AB üyeliğine engel teşkil edemez"

İtalya Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Massimo D'Alema, ülkesinin Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üye olmasını içtenlikle desteklediğini söyledi. Dışişleri Bakanlığı'nda düzenlenen Türkiye ile ilgili toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Massimo D'Alema, Türkiye'nin AB'ye üyeliğini 'birlik için büyük bir fırsat' sözleriyle değerlendirdi.

BEYRUT - Lübnan ordusu, ilk kez Hizbullah silahlarına el koydu

Lübnan Savunma Bakanı Elias Murr, Lübnan ordusunun, Lübnan savaşı sonrasında BM'nin 1701 sayılı kanun ile aldığı ateşkes kararı çerçevesinde ilk kez Hizbullah'ın silahlarına el koyduğunu bildirdi..

KUDÜS - İsrail, muhtemel İran-Kuzey Kore işbirliğinden endişeli

İsrail yönetimi, nükleer deneme yaptığını duyuran Kuzey Kore'nin, uluslararası kamuoyunun nükleer çalışmalarına karşı olduğu; ancak bu nükleer faaliyetlerinden geri adım atmayan İran ile işbirliği yapmasından endişeli. İsrail'in ABD Büyükelçisi Danny Ayalon, "Kore şimdi nükleer kapasitesi olduğunu kanıtladı. İran ile işbirliği yaparak bu kabiliyetlerini artırma riski bulunuyor" dedi.

HAMBURG - Ormanda bulunan iskeletin Türk gencine ait olduğu kesinleşti

Almanya'nın Schleswig - Holstein Eyaleti'ne bağlı Schwarzenbek kasabasında 3 hafta kadar önce bulunan iskeletin 14 yaşındaki Şafak Canlıeğerci'ye ait olduğu kesinleşti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious