Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 14.10.2006 / 00:00:00

Dünya gündeminde öne çıkanlar derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


ROMA - Vatikan: "Papa'nın Türkiye ziyareti diyalog için bir şans doğuracak"

Vatikan Başbakanı Kardinal Tarcisio Bertone, Katolik Kilisesi Ruhani lideri Papa 16. Benedict'in Türkiye ziyaretinin Papa'nın İslam hakkında eleştiri çeken açıklamaları ardından dinlerarası diyalog için bir şans doğuracağını söyledi.

GAZZE - İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 8 kişi öldü 20 kişi yaralandı

İsrail'in, Haziran ayında bir askerinin Filistinli gruplar tarafından kaçırılmasıyla Gazze'de başlattığı operasyonlarında son 24 saatte 8 kişi öldü 20 kişi yaralandı. Lübnan savaşının sona ermesinin ardından Gazze'deki saldırılarını sıklaştıran İsrail ordusu, dün gece Gazze'deki Cebeliye mülteci kampına hava saldırısı düzenledi. İsrail tanklarının da bombardımana karadan destek verdiği kaydedildi.

LEFKOŞA - KKTC, homeseksüelliği suç olmaktan çıkarmaya hazırlanıyor

Cyprus Mail gazetesinde dün yayınlanan habere göre, KKTC ilgili kanunlarını, AB normlarıyla uyumlu hale getirmek için, eşçinselliği suç olmaktan çıkarmaya hazırlanıyor. Yeni yasanın kabul edilmesi halinde homeseksüellik 'temel insan hakları' kapsamında değerlendirilecek.

MOSKOVA - 'Ramazan Çadır'ı Rusça olarak ilk defa söylendi: 'Şatör Ramadana'

Moskova'da cami, kilise ve havrayı içinde barındıran Zafer Parkı, tarihinde bir ilke şahitlik etti. Şehitler Caminin hemen yanı başına kurulan "Şatör Ramazan", farklı millet ve dinden insanları iftar sofrasında buluşturarak tüm dünyaya barış ve kardeşlik mesajı verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious