Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 02.11.2006 / 00:00:00

Dünya gündeminde öne çıkan haberler derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ANKARA - Başbakan Erdoğan, Fin Planı'na sert çıktı

Fin Planı'nın sadece dedikodudan ibaret olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, "Şu anda Avrupa Birliği durumdan vazife çıkarmaya çalışıyor. Böyle bir şey olamaz. Çok ciddi bir yanlıştır. Ve bu arada Türkiye'yi sıkıştırmaya çalışmanın gayreti içerisine girmek ayrıca bir yanlıştır" dedi.

HELSİNKİ - Finlandiya, Kıbrıs görüşmesinden vazgeçti

AB dönem başkanı Finlandiya, Kıbrıs sorununu aşmak için yapılması planlanan görüşmenin iptal edildiğini açıkladı.

ATİNA - Büyükanıt, Yunan Savunma Bakanı'nı ziyaret etti

Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, Yunan Savunma Bakanı Evangelos Meimarakis ve meslektaşı Oramiral Panagiotis Chinofotis'ile görüştü.

LONDRA - İngilizler her geçen gün daha fazla takip ediliyor

İngiltere Enformasyon Komiseri Richard Thomas, İngiltere'nin artık sürekli izlenen bir toplum olduğunu belirterek insanların kapalı devre kameralar tarafından her gün yüzlerce kez kaydedildiğini söyledi.

NEW YORK - Irak'taki memnuniyetsizlik, ABD Kongresindeki Cumhuriyetçi çoğunluğu sona erdirecek

New York Times/CBS News tarafından gerçekleştirilen bir anket, Amerikan halkının büyük bir çoğunluğunun, Demokratların Salı günkü seçimleri kazanması halinde ABD'nin Irak'a müdahalesini azaltacağını umduğunu ortaya koydu.

BEYT HANUN - İsrail'in Güz Bulutları operasyonunda 12 Filistinli öldü

İsrail, Gazze'ye yönelik dün başlattığı "Güz Bulutları" operasyonunu bugün de sürdürürken, Beyt Hanun kentinde dört Filistinli daha öldürüldü.

TAHRAN - İran, uzun menzilli füze denediği askerî tatbikatına başladı

İran Devrim Muhafızları, 10 gün sürecek ve daha çok savunma gücünün deneneceği askerî tatbikatına Basra Körfezi'nde başladı. İran devlet televizyonu, Basra Körfezi ve Umman Denizi'nde 11 Kasım'a kadar sürecek "En Büyük Peygamber -2" isimli tatbikata Şahab - 2 ve Şahab 3 füzelerinin denenmesiyle başlandığını duyurdu.

BİŞKEK : Kırgızistan muhalefeti hükümete karşı miting yapıyor

Kırgızistan'da muhalefet, Devlet Başkanı Kurmanbek Bakiyev'e karşı bugün geniş katılımlı bir miting düzenliyor. Devlet Başkanı Bakiyev'i reformlara karşı zorlamak amacıyla düzenlenen mitinge binlerce Kırgız katılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious