Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 04.11.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

LONDRA - Kemal Derviş AB'yi uyardı

BM Kalkınma Programı (UNDP) Başkanı Kemal Derviş, AB'nin Türkiye'ye karşı tavrını değiştirmesini aksi taktirde strajetik öneme haiz bir ilişkinin çökmesi ile öngörülemeyecek sonuçlar doğabileceği uyarısında bulundu.

LONDRA - Times: "Arap ülkeleri nükleer santral yarışına girdi"

İngiliz The Times gazetesi, 6 Arap ülkesinin nükleer santral kurmak için Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) ile görüşmelerde bulunduğunu yazdı.

KUVEYT - Kuveyt'te petrol rafinerisinde patlama

Kuveyt'teki Şuaybe petrol rafinerisinde bir patlama meydana geldi. Günllük 200 bin varil petrol işleyen rafinerideki patlama ilk belirlemelere göre can kaybına yol açmadı.

WASHINGTON - Eski 'şahin'ler 7 Kasım seçimleri öncesinde Bush'a yüklendi

Irak'ın işgali için yoğun çaba sarf eden Richard Perle ve diğer muhafazkar isimler, Bush yönetiminin savşı bu kadar kötü yöneteceğini bilmeleri durumunda işgale destek vermeyeceklerini söyledi. Vanity Fair adlı dergisinin internet sitesinde David Rose imzasıyla yayınlanan haberde Bush ve ekibine yönelik ağır eleştiriler içeren ifadelere yer veriliyor.

PEKİN - Çin Afrika yardımlarını 2 katına çıkardı; 5 milyar dolar yola çıktı

Tarihinin en büyük politik çıkarmasını Afrika ülkelerinin liderlerini Pekin'de toplayarak yapan Çin, düzenlenen Pekin Zirvesi'nde Afrika ülkelerine 5 milyar dolar borç ve kredi yardımı yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious