Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

Dünya gündeminde öne çıkanlar derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Irak'ın başkenti Bağdat'ta Eğitim Bakanlığı'nda çalışan 100 personelin polis üniforması giyen silahlı kişilerce kaçırıldığı bildirildi. Görgü tanıkları, silahlı kişilerin bakanlık çalışanlarını kimliklerine bakarak Şii veya Sünni diye ayırdıkları ve Sünnileri alıp gittikleri sırada polisin de orada olduğunu söyledi. Bu arada, Amerikan askerlerinin dün gece Irak'ın Ramadi kentinde düzenledikleri operasyonda 35 kişiyi öldürdükleri bildirildi.

LONDRA - Rum Dışişleri Bakanı: "Türkiye, Fin Planına ilgi göstermiyor"

Güney Kıbrıs Rum Kesimi Dışişleri Bakanı Yorgo Lillikas, Türkiye'yi AB dönem başkanı Finlandiya'nın ortaya attığı plana ilgi göstermemekle suçladı.

LEFKOŞA : KKTC Cumhurbaşkanı Talat, "TSK ile TC'nin katkısıyla büyük gelişmeler kaydettik"

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, TSK'nın her zaman desteğini aldıklarını ve Barış Harekatı'yla ortaya çıkan yeni koşullarda KKTC'nin ilanının olgunlaşmasına katkısı olduğunu söyledi. "TSK Olmasaydı KKTC gibi bir devletin kurulması da söz konusu olmazdı" diyen Talat, TSK'nın Kıbrıs Türk halkının güvenliğini hiçbir kuşkuya yer bırakmayacak şekilde sağlamak yanında güvenliği sağlanmış ülkede ekonominin gelişmesine de katkıda bulunduğunu anlattı.

MOSKOVA - Rus mahkemesi Coca Cola'yı tazminata mahkum etti

Rusya'da bir bayan Coca Cola'nın kronik bağımlılık yaptığı gerekçesi ile açtığı davada haklı bulundu ve Amerikan firması tazminata mahkum edildi. Rus bayan Natalia Koshuba, mide ve bağırsaklarında rahatsızlık hissetmesinin ardından hastaneye kaldırılmış, doktorlar da rahatsızlığının gazlı içeceklerden kaynaklandığı teşhisini koymuşlardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious