Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 17.11.2006 / 00:00:00

Saat 17:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

VİYANA - Bütün şartlar yerine getirilirse de Avusturyalılar Türkiye'nin AB'ye katılımını istemiyor

Avusturyalıların yarısından fazlası Türkiye'yi, şartlar ne olursa olsun, Avrupa Birliği'nde (AB) istemiyor. Türkiye'nin Viyana Büyükelçiliği Avusturyalıların Türkiye hakkındaki düşüncelerini öğrenmek için hizmete soktuğu internet sitesinde yapılan ankette, bütün şartlar ideal olsa bile, Avusturyalıların yüzde 58'inin Türkiye'nin AB'ye katılımına karşı oldukları ortaya çıktı.


AMSTERDAM : Hollandalı askerlerin Iraklı esirlere kötü muamele yaptığı iddia edildi

ABD'nin 2003'te Irak'ı işgal etmesinin ardından Hollandalı askerlerin, Iraklı esirlere kötü muamelede bulunduğu iddia edildi. Hollandalı De Volkskrant gazetesi, Iraklı esirlerin su ile ıslatıldığını, yüksek sesle müzik dinletildiğini ve yüzlerine yüksek voltajlı ışık tutulduğu yazdı.


BRÜKSEL : Avrupa'nın merkezinde 'mültecilere işkence' iddiası

Başkent Brüksel'in çok yönlü fonksiyonundan dolayı Avrupa'nın merkezi kabul edilen Belçika'da hapishaneler veya mültecilerin kaldığı ve etrafı duvarla çevrili kamplarda yaşanan kötü muamelelerin ardı arkası kesilmiyor.


HARTUM - Sudan, Darfur'a BM'nin yardımına olumlu bakıyor

Sudan lideri Ömer Beşir, Darfur'daki Afrikalı askerlere BM'nin yardım etmesini memnuniyetle karşıladığını söyledi. Sudan Dışişleri Bakanı Lam Akol ise Addis Ababa anlaşmasının BM askerlerinin Darfur'a gitmesinin önünü açmadığını söyledi.


TİFLİS : Gürcistan'ın yeni ekonomi bakanı bir haftada istifa etti

Gürcistan'ın yeni Ekonomi Bakanı İrakly Okruaşvili, Cumhurbaşkanı Mikhail Saakaşvili tarafından bir hafta önce atandığı görevinden istifa etti.


PUTNAM - Geceden sıraya giren Play Station 3 meraklıları hırsızlar tarafından soyuldu

Amerika'da piyasaya yeni çıkan oyun konsolu Play Station 3'ü almak için geceden sırada beklemeye başlayan oyun meraklıları, uyanık hırsızlar tarafından soyuldu. Sıradakilerden biri ise parasını vermek istemeyince hırsızlar tarafından vuruldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious