Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 20.11.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, BM Genel Sekreteri Kofi Annan ile İsviçre'nin Cenevre kentinde bir araya geldi. Talat ile Annan görüşmede BM Genel Sekreteri'nin Siyasi İşlerden Sorumlu Yardımcısı İbrahim Gambari'nin geçtiğimiz Perşembe günü taraflara ilettiği mektubun içeriğine ilişkin görüş alış verişinde bulundu. Görüşme 45 dakika kadar sürdü.

HELSİNKİ - Fin Başbakan Vanhanen: "Komisyon Aralık ayının ilk haftasında tavsiyesini açıklayacak" :

AB dönem başkanı Finlandiya'nın Başbakanı Matti Vanhanen, AB Komisyonu'nun Türkiye ile ilgili tavsiyesini Aralık ayının ilk haftasında yapacağını söyledi.

KÖLN - Lale Akgün: "Başörtüsünü çıkarın demedim"

Alman Sosyal Demokrat Parti'li (SPD) Federal Milletvekili Lale Akgün, uyum için başörtüsünün çıkarılması yönünde bir çağrısının olmadığını söyledi.

BERLİN - Almanya'da liseyi basan silahlı saldırgan öldü

Almanya'nın kuzeybatısındaki bir okulda öğrencileri rehin alan saldırganın öldüğü bildirildi. Alman polisi, saldırganın nasıl öldüğüyle ilgili bir açıklama yapmadı. Rehine eyleminin sona ermesiyle okul boşaltıldı.

RAMALLAH - Filistin'de birlik hükümeti görüşmeleri durdu

Filistin'de Hamas ve El Fetih arasında devam eden birlik hükümeti müzakerelerini durduğu bildirildi. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın danışmalarından Nebil Amr, düzenlediği bir basın toplantısında "Görüşmelerin durduğunu söyleyebiliriz" dedi. Bu arada Filistin halkının dün İsrail'in saldırı düzenleyeceği bir eve girip canlı kalkan olarak saldırıyı önlemesinin ardından Gazze'de bugün de benzer bir olay yaşanıyor.

TAŞKENT - Özbek - Türk dostluğu müzik festivaliyle pekişecek

Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te, "Güz Ezgileri", adı altında ilk kez bir Özbek-Türk Dostluk Festivali gerçekleştiriliyor. Yarın başlayacak ve dört gün sürecek olan festivalde iki ülkeden çok sayıda sanatçı katılacak. Festival çerçevesinde aynı sahneyi paylaşacak olan kardeş Özbek ve Türk sanatçılar, dostluk mesajı da verecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious