Dünya gündemi - Öne çıkanlar

  • Giriş : 20.11.2006 / 00:00:00

Saat 17:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile görüşen BM Genel Sekreteri Kofi Annan, Kıbrıs sırunun çözümü için tarafları harekete geçmeye çağırdı.

KOPENHAG - Müslümanları rencide eden kitap öğrencilerin kafasını karıştırıyor

Danimarka'da İslam'a saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Hz. Peygambere hakaret içeren karikatürlerin arkasından ilköğretim 5. sınıflarda okutulan 'Biz ve Hıristiyanlık' adlı kitapta, dünyadaki teröristlerin Müslüman oldukları belirtiliyor.

PRİŞTİNE - Kosova Başbakanı, bağımsızlığın gecikmesini istemiyor

Kosova Başbakanı, Amerikan Wall Street Journal'da çıkan yazısında, "Kosova bağımsızlığa aç. Kosova bağımsızlığa hazır. Saatleri durdurmak için uygun zaman değil. Balkanların en sonunda köşeyi dönecekken tekrar bir durgunluk, belirsizlik ve gecikme dönemine girdi." dedi.

KÖLN - Lale Akgün: "Başörtüsünü çıkarın demedim"

Alman Sosyal Demokrat Parti'li (SPD) Federal Milletvekili Lale Akgün, uyum için başörtüsünün çıkarılması yönünde bir çağrısının olmadığını söyledi.

BAĞDAT - Saddam'ın avukatları HRW raporundan memnun

İdama mahkum edilen Irak'ın devrik Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in avukatları, Saddam'ı yargılayan mahkemenin adil olmadığını bildiren İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün (HRW) raporunu memnuniyetle karşıladı.

BOGOR - Endonezya'da protesto edilen Bush: "İnsanların fikir hürriyetinin olduğu bir toplumu alkışlarım"

ABD Başkanı George Bush'un dünyanın en fazla nüfusa sahip Müslüman ülkesi Endonezya'ya yaptığı ziyaret beklendiği gibi şiddetli protestolara neden oldu. Başkent Cakarta yakınlarındaki Bogor'da şiddetli yağmura rağmen yaklaşık bin kişi Bush'u protesto etti. George Bush, insanların protesto edebildiği ve fikirlerin dile getirebildiği bir ülke olması dolayısıyla Endonezya'nın itibar sahibi olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious