Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

Saat 17:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'nin AB ile yürüttüğü müzakereleri 8 başlıkta askıya alma tavsiyesinde bulunan Avrupa Komisyonu'nun Başkanı Jose Manuel Barroso, "Türkiye'yi masadan kovmak istemiyoruz" dedi.

BRÜKSEL - AB komisyonu üyesi Frattini: Yasayla bir örtünme tarzı empoze etmek istemem

Avrupa Birliği komisyonunun adaletten sorumlu üyesi Franco Frattini, peçeye yönelik yasal önlem almanın ters etki yapabileceğini söyledi. Franco Frattini, peçeyle ilgili olarak, Müslüman topluluklarla görüş alışverişinde bulunmayı arzuladığını ifade ederek, yasayla bir yaşam ve örtünme tarzı empoze etmek istemediğini ifade etti.

LEFKOŞA - Rum Hükümet Sözcü Paşardis: "Türkiye'nin başlıklarını dondurmak yaptırım değildir "

Kıbrıs Rum Kesimi Hükümet Sözcüsü Hristodulos Paşardis, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) müzakere sürecinde bazı başlıkların hiçbir şey olmamış gibi dondurulmasının bir yaptırım olmadığını savundu.

ŞAM - Abdullatif Şener: "9 trilyon dolar dünya ticareti varken İslam ülkelerinin 100 milyar dolar ticaretle yetinmeleri kabul edilemez"

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, kendi aralarındaki ticaret hacminin az olmasından dolayı İslam ülkelerini eleştirdi. Şener, "Dünyada 9 trilyon dolarlık bir ticaret hacmi olmasına rağmen İslam Konferansı Örgütü'ne üye ülkelerin kendi aralarında yaptıkları 100 milyar dolarlık ticaretle yetinmelerinin kabul edilemeyeceğini" söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious