Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 09.12.2006 / 00:00:00

Saat 17:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

RODOS - Bakan Tüzmen: "Türkiye'nin AB üyeliği, Türk-Yunan ilişkilerine de olumlu yansıyacak"

Rodos'ta bulunan Kürşat Tüzmen, "Türk-Yunan ekonomik işbirliği artık ticaretin ötesine geçmiş, Ankara ve Atina'nın dışına taşmıştır. Geleceğe artık daha güvenle ve cesur bakıyoruz" dedi.

LARNAKA - Papadopulos: "Türkiye'nin yükümlülükleriyle Kıbrıs'ta olup bitenler arasında bir bağ yoktur"

Güney Kıbrıs Rum Kesimi Lideri Tassos Papadopulos, Türkiye'nin Rumlara limanların ve havaalanlarını açması karşılığında öne süreceği hiçbir şartı kabul etmeyeceklerini söyledi.

MOSKOVA - Erdoğan Putin'i arayarak hastane yangınından dolayı başsağlığı diledi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, konuşmanın başında Moskova'da birçok kişinin ölümüne neden olan hastane yangınından dolayı duyduğu derin üzüntüyü dile getirdi. Erdoğan ve Putin, dış politikada Türkiye ile Rusya arasında koordinasyonun artırılmasının da önemini vurguladı.

ŞAM - İçişleri Bakanı Aksu: "Suriye ile her yönde gelişen ilişkilerimiz var"

Birinci Türkiye Suriye Yerel Yönetimler Konferansı için Suriye'ye gelen İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, Türkiye ile Suriye arasında tarihi ve kültürel bağların bulunduğunu belirterek, iki ülke arasındaki ilişkilerin her yönde geliştiğini söyledi.

TAİPEİ - Tayvan yerel seçimleri: İktidar Gaoxiong'u, muhalefet Taipei'yi kazandı

Tayvan'da iki şehirde yapılan yerel seçimlerde oy sayım işleminde sona gelindi. İktidar partisi Gaoxiong'u elinde tutmayı başarırken Taipei'de muhalefet açık farkla kazandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious