Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 15.12.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, KKTC'ye kalkınma için 198 milyon Euro para yardımında bulunacak. Komisyon, geçtiğimiz Şubat ayında KKTC'ye verilmesi onaylanan 260 milyon Euro'luk yardım kapsamında bu paranın verileceğini açıkladı.

LONDRA - Financial Times: "Türkiye'nin kaybı Batı için stratejik bir yenilgi olacak"

İngiliz The Financial Times gazetesi yazarı Philip Stephens, ABD'nin Irak'ta yaptığı hatanın benzerinin Avrupa'nın Türkiye'ye karşı yaptığını yazdı.

MOSKOVA - "Rusya ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi 20 milyar dolar olacak"

Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Kurtuluş Taşkent Rus haber ajansı Itar-Tass'a verdiği mülakatta Türkiye ile Rusya arasındaki ticaret hacminin 2007'de 20 milyar dolar seviyesine çıkacağını söyledi.

TAHRAN - İran halkı oy, Ahmedinejad sınav veriyor

İran halkı, Cumhurbaşkanları Mahmud Ahmedinejad için bir sınav niteliği taşıyan Uzmanlar Meclisi, yerel yönetimler ve meclis ara seçimleri için bugün sandık başında.

TOKYO - Japonya Savunma Bakanlığı kuruldu

ABD'nin İkinci Dünya Savaşı'nda Japonya'ya karşı ilk kez kullandığı atom bombasının ardından yenilgiye uğrayan ve anayasyla savaşmayı yasaklayan Japonya, bugün 52 yıl aradan sonra Savunma Bakanlığı'nı kurdu.

LOS ANGELES - Atlantic Records'un sahibi Ahmet Ertegün vefat etti

ABD'nin ünlü müzik şirketi Atlantic Records'un sahibi ve TGRT'nin ortaklarından Ahmet Ertegün, New York'ta tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious