Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 19.12.2006 / 00:00:00

Saat 15:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye'nin tam üyelik hedefine bağlı olduğunu belirterek, "AB'nin zihin karışıklığından bir an önce kurtulmasını umut ediyorum" dedi.

NEW YORK - Başbakan Erdoğan: "Hiçbir dini inanç, şiddet ve nefretin kaynağı olamaz"

Medeniyetler İttifakı Projesi çerçevesinde Birleşmiş Milletler'de (BM) düzenlenen Geniş Katılımlı Genel Kurul Toplantısı'na katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hiçbir dini inanç, şiddet ve nefretin kaynağı olamaz. Zira özü sevgi olan Allah inancı kalplerimize yerleşir. Barışın meskeni de aynı kalplerdir. Eğer bir kalpte Allah inancı varsa, o kalpte barış da gerçekleşmiştir" dedi.

KANDAHAR - Kandahar'daki Türk koleji ikinci mezunlarını verdi

Afganistan'ın güneyinde adı sık sık saldırılar ve çatışmalarla gündeme gelen Kandahar'daki Türk okulu bu yıl 95 öğrencisini mezun etti

GAZZE - Gazze'de şiddetli çatışmalar yaşanıyor - İKÖ Gazze için devrede

Hamas ve El Fetih grupları arasında iç savaşı andıran mücadelelerin yaşandığı Gazze'de iki grup arasındaki silahlı çatışmalar yeniden alevlendi. Kentin El Cela Caddesi üzerindeki Ömer Muhtar Kavşağı'nda iki grup üyeleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. İKÖ Genel Başkanı Ekmelleddin İhsanoğlu bugün Batı Şeria'nın Ramallah kentinde Devlet Başkanı Mahmut Abbas ile görüşecek. Ardından Gazze ye geçecek olan İhsanoğlu, Hamaslı Başbakan İsmail Heniyye'yi de makamında ziyaret edecek.

BRÜKSEL - AB, Libya mahkemesinin verdiği kararı eleştirdi

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun adaletten sorumlu komiseri Franco Frattini, Libya mahkemesinin 5 Bulgar hemşire ve Filistinli doktora ölüm cezası vermesinden dolayı şok olduğunu söyledi.

BİŞKEK - Kırgızistan hükümeti istifa etti

Kırgızistan hükümeti, geçtiğimiz ay kabul edilen Anayasa'nın 71. maddesi gereğince bugün istifa kararı aldı. Kabinede 14 bakan istifa dilekçesini Başbakan Feliks Kulov'a sundu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious