Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 25.12.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Irak Kürdistan Yurtsever Birliği Partisi (IKYB) Yerel Bölge Parlamento Üyesi Mola Bahtiyar, "2007 yılında Irak hükümetinin Kerkük'te referandum yapmaması halinde Kerkük'ü Kürt yönetimine bağlayacaklarını" söyledi.

MOGADİŞU - Etiyopya jetleri Mogadişu havalimanını vurdu

Somali geçici hükümetini destekleyen Etiyopya, İslami Mahkemeler Birliği kontrolündeki başkent Mogadişu havaalanını savaş uçaklarıyla vurdu.

BASRA - İngiliz askerleri, mahkûmları kurtarmak için Basra'da bir polis karakoluna baskın düzenledi

Irak'ta görev yapan İngiliz askerleri, Basra'daki bir polis karakoluna gardiyanlar tarafından öldürülmesinden korkulan mahkûmları kurtarmak için bir baskın düzenledi. İngiliz ordusundan yapılan açıklamada karakolun bombalanarak yıkıldığı ve 78 kadar mahkumun başka yere nakledildiği belirtildi.

PEKİN - Vietnamlı bilim adamları kuş gribinin gen şifresini çözdü

Vietnam Gençlik gazetesi, Ho Chi Minh City Pasteur Enstitü'sünün Vietnam'ın güneyinde 2004-2005 yılarında insan ve kuş ölümlerine neden olan virüsün 24 örneğini incelediklerini ve virüsün gen şifresini çözdüklerini duyurdu.

WASHINGTON - Soul müziğinin efsane ismi James Brown 73 yaşında öldü

Soul ve Funk müziğinin efsane isimlerinden olan ve "Soul'un babası" olarak adlandırılan James Brown'un 73 yaşında Amerika'nın Atlanta kentinde öldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious