Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 27.12.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Filistin tarafı ile imzaladıkları ateşkesi bozarak orduya Gazze'de militanlara yönelik saldırıların yeniden başlamasını emretti. Olmert'in ofisinden yapılan açıklamada Başbakan'ın, Gazze'den fırlatılan bir roketin iki İsrailli genci yaralamasının ardından böyle bir karar verdiği belirtildi.

MEKKE - Son hac kafilesi de Mekke'ye ulaştı

Kutsal topraklara Hac vazifesini yerine getirmek isteyen hacı adaylarını taşıyan son hac kafilesi de Mekke'ye ulaştı. Yaklaşık 100 bin Türk hacı adayının vazifesini yapacağı Mekke'ye bugün son hacı kafilelerinin de ulaşmasıyla birlikte şehrin kapıları kapatıldı. Özel izni olanlar haricinde yurt dışından Mekke'ye girişe artık izin verilmiyor.

BANGKOK - Tayland'ın darbeci Genelkurmay başkanı hacca gidiyor

Tayland'da Eylül ayında Taksin Şinavatra hükümetini deviren Genelkurmay Başkanı Sonthi Bonyaratkarin, yarın hac vazifesini yerine getirmek için kutsal topraklara gidiyor.

KABİL - Ünlü şarkıcı Tarkan'ın kardeşi kaçırılmamış, borç yüzünden kaçmış

Ünlü şarkıcı Tarkan Tevetoğlu'nun Afganistan'da kayıplara karışan ağabeyi Hakan Tevetoğlu'nun kaçırılmadığı öğrenildi. Tevetoğlu'nun ortağı Hamit Zaher, "'Borç yüzünden kaçtı' desem doğru olur mu, bilmiyorum. Ama durum onu gösteriyor" dedi.

LOS ANGELES - ABD eski başkanlarından Gerald Ford öldü

ABD'nin seçimle yönetime gelmeyen tek Başkanı olan 38. Başkan Gerald Ford 93 yaşında öldü. Uzun süredir hasta olan ve tedavi gören Gerald Ford'un ölüm haberini eşi Betty Ford duyurdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious