Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 01.02.2007 / 00:00:00

Saat 17:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Güney Kıbrıs Rum Kesimi Hükümet Sözcüs Hristodulos Paşardis, Türk savaş gemilerinin Kıbrıs'a doğru hareket ettiği yönündeki haberlerin doğru olmadığını açıkladı.

LEFKOŞA - Rum basını: 'Petrol savaşına ABD ve İngiltere de katıldı'

Rum gazeteleri, Güney Kıbrıs'ın Doğu Akdeniz'de petrol ve doğalgaz arama ve çıkarma hedefleri doğrultusunda Mısır ve Lübnan'la yaptığı sözde "münhasır ekonomik bölge" sınırlarını belirleyen anlaşmaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan uyarı açıklamalarının ardından konuya ABD ve İngiltere'nin de müdahil olduğunu yazdı.

MOSKOVA - Rusya, Türkiye'yi enerji transit ülkesi olarak görmek istiyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Karadeniz'in altından geçerek Mavi Akım'la Türkiye'ye ulaştıklarını hatırlattı. Rusya'nın Türkiye'yi Avrupa piyasaları için bir transit ülke olarak gördüklerini belirten Putin, "İkinci mavi akım için çalışmalarımız devam ediyor". dedi.

İSTANBUL - "Rusya -İslam Dünyası" Stratejik Vizyon Grubu'nun 3'üncü toplantısı istanbul'da devam ediyor (2)

İslam Dünyası " Stratejik Vizyon Grubu'nun 3'üncü toplantısı İstanbul'daki Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi'nde devam ediyor. Rusya Federasyonu'na bağlı Özerk Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı M. Shaimiyev ve eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış'ın eş başkanlığında yapılan toplantı 2 gün devam edecek. İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu'nun da hazır bulunduğu toplantıya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül birer mesaj gönderdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious