Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 03.02.2007 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ERBİL - Barzani: "Türkiye veya İran saldırırsa karşılık bulur"

Irak'ın kuzeyindeki bölgesel Kürt yönetiminin Başkanı Mesut Barzani, Türkiye ve İran'ın, Irak'ın kuzeyine saldırmaları durumunda buna karşılık verecekleri tehdidinde bulundu.


KERKÜK - Kerkük'te 7 patlama: 4 ölü 37 yaralı

Bu yıl yapılması planlanan ve kentin geleceğini belirleyecek referandum öncesinde gergin bekleyişin sürdüğü Kerkük'te bugün yedi patlama meydana geldi. Patlamalarda ilk belirlemelere göre 4 kişi ölürken, 37 kişi de yaralandı.


KABİL - Musa Kale'yi ele geçiren Taliban'a karşı operasyon hazırlıkları başladı

Afgan hükümeti, ülkenin güneyindeki Musa Kale kasabasını ele geçiren Taliban güçlerine karşı saldırı düzenlemeye hazırlanıyor. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İzmeray Başari, kasabada Afgan bayrağının indirildiğini ifade ederek, "En kısa zamanda şiddetle saldırıp bayrağı yeniden dalgalandıracağız" dedi.


ROMA - İtalya'da yüzüne patlayıcı madde atılan polis hayatını kaybedince tüm maçlar iptal edildi

İtalya'da Catania ve Palermo arasında oynanan derbi maçında sonra çıkan olaylarda yüzüne patlayıcı madde atılan bir polis hayatını kaybedince ülkede bu hafta sonu oynanacak tüm maçlar iptal edildi.


YENİ DELHİ - Hindular kutsal saydıkları maymunlarla baş edemiyor

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de maymunları şehir dışına çıkarmaya çalışan Delhi Belediyesi, bu hayvanları kutsal olarak gören halkı aydınlatmak için çalışmalara başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious