Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Kerkük konusunda ABD Yönetimi'nde büyük bir dikkatin olduğunu gördüğünü ve geçen seneler görmediği bu konudaki dikkati bu sene gördüğünü söyledi. Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Washington'da kaldığı Willard Intercontinental Oteli'nde yaptığı açıklamada Avrupa ülkelerinde PKK'nın finansal kaynaklarına karşı yürütülen operasyonların tesadüfi olmadığını ve bu kişilerden bazılarının PKK'nın Avrupa'daki kasaları olarak bilindiğini söyledi. Kongreye getirilecek olan sözde Ermeni Soykırımı Tasarısı'na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Abdullah Gül, "Bütün ilişkileri zehirleyecek tehdit var ortada. Bu da son Ermeni atağıdır" dedi.

TİFLİS - Başbakan Erdoğan Tiflis'te

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakü-Tiflis-Kars demiryolu projesine ilişkin imza töreni ve Tiflis Uluslararası Havaalanının açılışına katılmak üzere bu kente geldi

NEW YORK - BM ve Lübnan hükümeti, Hariri suikastı için uluslararası mahkeme konusunda anlaştı

Birleşmiş Milletler, 2005'te öldürülen Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri cinayetinin zanlılarının yargılanması için uluslararası bir mahkeme kurulması konusunda Lübnan hükümeti ile bir anlaşma imzaladı.

MEKKE - Abbas-Meşal görüşmesi başladı

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Hamas'ın siyasi lideri Halid Meşal'in Mekke'deki görüşmesi başladı. Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın davetiyle Mekke'de buluşan iki lider, Filistin'i iç savaşın eşiğine getiren Hamas ve El Fetih arasındaki çatışmaları sonlandırmayı amaçlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious