Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 18.02.2007 / 00:00:00

Saat 15:00 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

KUDÜS - Olmert: Filistin hükümetini tanımayacağız

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Ortadoğu Dörtlüsü'nün şartlarını yerine getirmediği sürece yeni Filistin hükümetini tanımalarının ya da bu hükümetle işbirliği yapmalarının söz konusu olmadığını söyledi.

LEFKOŞA - ABD: "Kıbrıs Türk lideri Talat'ın, yeniden birleşme yönündeki güçlü desteğini takdir ediyoruz"

ABD'nin Avrupa ve Avrasya'dan Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Daniel Fried, Kıbrıs'ta ayrılıkçılığı değil, yeniden birleşmeyi destekleyen bir Kıbrıs Türk liderliği bulunduğunu söyledi.

TİRAN - Arnavutluk'ta yerel seçimler başladı

Arnavutluk'ta bugün 2 milyon 887 bin 940 seçmen yerel seçimler için sandık başına gidiyor. Bugünkü seçimlerde en büyük yarış, SP başkanı Edi Rama'nın DP milletvekili ve eski İçişleri Bakanı Sokol Olldashi'nin yarışacağı Tiran belediye başkanlığında yaşanacak.

KABİL - Afganistan'da helikopter düştü: 8 Amerikan askeri öldü

Afganistan'ın güneydoğusunda bu sabah ABD önderliğindeki Koalisyon güçlerine ait bir helikopter düştü. Amerikan Ordusu, olayda 8 ABD askerinin öldüğünü, 14'ünün de yaralandığını açıkladı.

PEKİN : Bahar Bayramı'nı kutlayan Çin kırmızıya büründü

Çin'de devam eden Bahar Bayramı'nda parklar ve eğlence yerleri dev kalabalıklarla dolup taştı. Yediden yetmişe tüm Çinlilerin kutladığı ve 12 hayvanlı Çin ay takvimine göre Domuz Yılı olarak da kutlanan Çin yeni yılında her yere kırmızı renk hakim.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious