Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 18.02.2007 / 00:00:00

Saat 17:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TAHRAN - "İran ve Suriye stratejik ortak"

İki günlük temaslarını tamamlayarak Tahran'dan ayrılan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ortak tehditlere karşı Tahran'la birlikte hareket etme niyetinde olduklarını bir kez daha tekrarladı.

BAĞDAT - Bağdat'ta bugün 60 kişi öldürüldü

Irak'ın başkenti Bağdat'ta olağanüstü güvenlik önlemleri devam ederken, kentin doğusundaki bir pazaryerinde bomba yüklü iki araçla düzenlenen saldırıda 56 kişi hayatını kaybetti. Saldırıda 100'den fazla kişi de ağır yaralandı.

MOSKOVA - Kuş gribi Moskova'da

Moskova'nın batısındaki Odintsovo ve güneyindeki Domodedovo'da bu hafta ölen kümes hayvanlarında ölümcül kuş gribi virüsün saptandığı belirtildi.

TİRAN - Arnavutluk'ta yerel seçimler başladı

Arnavutluk'ta bugün 2 milyon 887 bin 940 seçmen yerel seçimler için sandık başına gidiyor. Bugünkü seçimlerde en büyük yarış, SP başkanı Edi Rama'nın DP milletvekili ve eski İçişleri Bakanı Sokol Olldashi'nin yarışacağı Tiran belediye başkanlığında yaşanacak.

KABİL - Afganistan'da helikopter düştü: 8 Amerikan askeri öldü

Afganistan'ın güneydoğusunda bu sabah ABD önderliğindeki Koalisyon güçlerine ait bir helikopter düştü. Amerikan Ordusu, olayda 8 ABD askerinin öldüğünü, 14'ünün de yaralandığını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious