Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 04.03.2007 / 00:00:00

Saat 17:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

WASHINGTON - Washington Times: Kürtler, seçim yılında Türkiye'nin AB ve ABD ilişkilerinde en büyük engel

Amerikan Washington Times gazetesi, Kürtlerin devlet kurma isteğinin Türkiye'nin Avrupa Birliği üyesi olma ve ABD ile iyi ilişkiler kurmada en büyük engel olarak ortaya çıktığını ileri sürdü.

KAHİRE - Gül'den Arap dışişleri bakanlarına Kerkük uyarısı

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Kerkük'ü 'Irak'ın modeli' olarak nitelendirerek, burada cereyan edecek olumsuz gelişmelerin tüm bölgede olumsuz yansımalara neden olacağı uyarısını yaptı.

TAHRAN - İran: "Pakistan'daki toplantının içeriği ve hedefi konusunda şüpheler var"

İran Dışişleri Bakanlığı, geçtiğimiz hafta Pakistan'da düzenlenen ve Türkiye'yi Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün temsil ettiği toplantı ile ilgili bazı kuşkuları olduğunu söyledi.

TAZE HURMATU - Şii Türkmenlerden 'terörist değiliz' gösterisi

Irak'ın kuzeyinde bulunan Kerkük'ün Taze Hurmatı ilçesinde protesto gösterisi düzenleyen Şii Türkmenler, Amerikan güçlerinin geçen hafta ilçede düzenlediği baskını kınadı.

VİYANA - Müslümanların cenazelerini memleketlerine göndermesi Avusturya'da belgesel konusu oldu

Avusturya'da bir rejisör, Müslümanların yakınlarının cenazelerini memleketlerine göndermesini konu edinen bir belgesel film çekti. 14 yaşından bu yana Avusturya'da yaşayan Hırvat asıllı Alina Tretinjak, "Kıblemiz Mekke" adlı çalışmasında bu konuyu ele alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious