Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 05.03.2007 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHICAGO - Obama, Yahudi toplantısında konuştu: "İran dünya barışına tehdit"

ABD'nin 2008 Başkanlık seçimlerine Demokratlardan aday olan Illinois Senatörü Barack Obama, İran'ı "dünya barışına tehdit" oalrak nitelendirdi. Obama, ABD'deki en büyük İsrail lobi organizasyonu olan Amerika İsrail Kamu İlişkileri Komitesinin (American-Israel Public Affairs Committee) Chicago'daki yıllık toplantısına katıldı.

LONDRA - Oxford Araştırma Grubu: "İran'a harekat hata olur"

İngiltere merkezli düşünce kuruluşu Oxford Araştırma Grubu, İran'a saldırmanın hata olacağına yönelik bir rapor yayınladı.

NEW YORK - PBS'deki anketin sonucu: Ermeni iddialarını tarihçiler araştırsın

Amerika'nın bağımsız televizyon kanalı PBS, bilimsel diye ileri sürerek yayınladığı "sözde Ermeni Soykırımı" ile ilgili bir belgeselin hem Ermeniler hem de Türkler tarafından eleştirilmesinin ardından sanal ortamda anket düzenledi. "Türkiye ile Ermenistan arasında var olan sorunun tarihçilere mi bırakılması gerekiyor yoksa o dönemde olan olaylar yeterince Aydın artık soykırım kararı mı alınmalı" sorusuna katılımcıların yüzde 84'ü "tarihçilere bırakılsın" cevabını verdi.

BİŞKEK - Kırgızistan muhalefeti Bakiyev'i erken seçime çağırdı

Kırgızistan'ın önceki Başbakanı Feliks Kulov liderliğinde kurulan "Kırgızistan İçin Birleşen Cephe" adlı muhalefet hareketi, Devlet Başkanı Kurmanbek Bakiyev'i erken seçime çağırdı

İSLAMABAD - Kimse Yok Mu Derneği, Pakistan'a yaptıracağı okulun temelini attı

Kimse Yok Mu derneği tarafından 2 milyon dolara yaptırılacak okulun temeli Eyalet Valisi Ali Muhammed Jan Aurakzai tarafından atıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious