Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 04.04.2007 / 00:00:00

Saat 17:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TAHRAN - İngiliz askerleri krizi çözüldü: Ahmedinejad: "Askerleri affettik"

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İran karasularına girdikleri gerekçesiyle tutuklanan 15 İngiliz askerini serbest bırakacaklarını söyledi. Ahmedinejad, "Askerleri affettik" dedi.

ŞAM - Pelosi, Şam'dan Irak için yardım istedi

Beyaz Saray'ın, ABD politikalarının altını kazmakla suçlamasına rağmen Şam'a gerçekleştirdiği ziyaretle Suriye basını tarafından "cesur hanımefendi" diye nitelendirilin ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Suriye'den Irak konusunda yardım istedi.

KÖLN - Gül'den e-konsolosluk açıklaması: "Vatandaşlarımızın özel bilgilerinin başka devletlere verilmesi söz konusu değil"

Almanya'nın Köln kentinde e-konsolosluk hizmetlerini tanıtan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Vatandaşlarımızın özel bilgileri bizim için çok önemlidir. Bu bilgilerin başka devletlere verilmesi kesinlikle söz konusu değildir." dedi

ŞAM - Erdoğan'ın Suriye ziyareti Suriye basınında geniş yer buldu

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın Halep Olimpiyat Stadı açılışına katılması Suriye basınında geniş yankı buldu. Gazeteler, stat açılışını ve maçı, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesinin bir yansıması olarak değerlendirirken, "İki takım berabere kaldı; ancak Halep kazandı" ve "Suriye, Türkiye'yi barış için selamlıyor" gibi yorumlar yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious