Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 08.04.2007 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

NEW YORK - ABD, Kuzey Kore'nin Etiyopya'ya silah satmasına göz yummuş

George Bush yönetiminin 'şer ekseni' olarak nitelendirdiği Kuzey Kore'nin Etiyopya'ya silah satmasına onay verdiği öne sürüldü.

TOKYO - İran, Maliki'nin uçağına hava sahasını kullanma izni vermedi

İran yönetimi, Asya turuna çıkan Irak Başbakanı Nuri El Maliki'nin uçağına hava sahasını kullanma izni vermedi. Dün gece İran hava sahasına giren uçak, bu ülkenin havacılık otoriteleri tarafından geri dönmesi konusunda uyarıldı.

LONDRA - İran'ın alıkoyduğu İngiliz askerler anılarını medyaya satabilecek

İngiliz Savunma Bakanlığı, İran'ın elinde 13 gün boyunca tutsak kalan İngiliz askerlerine anılarını medyaya satma izni verdi. İngiliz Ordusu, medyanın yoğun ilgisi nedeniyle askerlere anıları üzerinde istedikleri tasarrufu yapma izni verdi. İngiliz medyası, askerlerin bu işten toplam 500 bin dolar kazanabileceklerini yazdı. Esirler arasındaki tek kadın asker Faye Turney'in bu satışten en karlı çıkacak kişi olması bekleniyor.

KERKÜK - Paskalya Yortusu Kerkük'te de kutlanıyor

Hırıstiyanlığın en önemli bayramlarından Paskalya, Irak'ın kuzeyindeki Kerkük kentinde de dualarla kutlanıyor. Kentin en büyük kilisesi Ummu'l Ahzan Katedrali'ne gelen yaklaşık 800 Hıristiyan Diriliş Pazarı ayinine katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious