Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 08.04.2007 / 00:00:00

Saat 17:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

KABİL - Taliban, elindeki Afgan rehineyi öldürdü

Taliban, geçtiğimiz ay tercümanı olduğu İtalyan işvereni ile kaçırılan Afgan tercümanı, hükümetin taleplerini karşılaması nedeniyle öldürdüklerini açıkladı

KİEV - Ukrayna'da siyaset Paskalya Yortusu'na da damgasını vurdu

Ukrayna'da Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko ile Başbakan Viktor Yanukoviç arasındaki gerginlik Paskalya Yortusu'nda da kendini gösterdi. Başkent Kiev'in merkezindeki Ayasofya Kilisesi'nde düzenlenen ayine katılan Cumhurbaşkanı Yuşçenko, Yanukoviç'i 'tiranlık' ve 'güdümlü demokrasi' peşinde olmakla suçladı.

LONDRA - İran'ın alıkoyduğu İngiliz askerler anılarını medyaya satabilecek

İngiliz Savunma Bakanlığı, İran'ın elinde 13 gün boyunca tutsak kalan İngiliz askerlerine anılarını medyaya satma izni verdi. İngiliz Ordusu, medyanın yoğun ilgisi nedeniyle askerlere anıları üzerinde istedikleri tasarrufu yapma izni verdi. İngiliz medyası, askerlerin bu işten toplam 500 bin dolar kazanabileceklerini yazdı. Esirler arasındaki tek kadın asker Faye Turney'in bu satışten en karlı çıkacak kişi olması bekleniyor.


TAHRAN - İran'ın kutsal kenti Kum'da 'sahte rakı' 10 kişinin ölümüne neden oldu

İran'ın kutsal kenti Kum'da ev yapımı içki içen 10 kişi kurtarılamayarak hayatını kaybetti. İran'ın muhafazakar gazetelerinden Kayhan, ülkenin dini başkenti Kum'da 2 Nisan'da yüksek miktardaki alkolün şişelenerek piyasaya sürüldüğünü yazdı.


BAĞDAT - Irak'ta saldırılar: 23 ölü

Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneyindeki Mahmudiye kasabasında meydana gelen patlamada küçük sanayi dükkanlarının bulunduğu bir bina yıkılrken, olayda 17 kişi öldü, 30 kişi de yaralandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious