Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar

  • Giriş : 31.05.2007 / 17:43:00

Saat 17:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MOSKOVA - Putin: Füze denemesi ABD'ye cevap niteliğindedir

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Salı günü gerçekleştirilen balistik füze denemesini ortaklarına cevap niteliğinde olduğunu açıkladı.

LONDRA - Rus işadamı Berezovsky: "Rus ajanın ölümünde Krelim'in eli var"

İngiltere'de yaşayan Rus iş adamı Boris Berezovsky, Rus eski ajan Aleksander Litvinenko'nun ölümünde Krelim'in elinin olduğunun artık daha da açık olduğunu söyledi.

NEW YORK - BM, uluslararası Hariri mahkemesini onayladı

Birleşmiş Milletler, suikast sonucu öldürülen Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri'nin zanlılarının kurulacak uluslararası bir mahkemede yargılanmasını onayladı. BM'nin aldığı kararın askeri seçeneğe de açık kapı bırakması ise tartışmalara yol açtı. Karara dayanak olarak kullanılan 7. maddeye göre alınan kararların uygulanmaması halinde süreç askerî yolların kullanılmasına kadar gidiyor ve madde bu yola başvurulmasına olanak tanıyor

ŞAM - İran Dışişleri Bakanı Mutteki 'bölgedeki kritik durumu' görüşmek için Şam'da

İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mutteki, kısa bir çalışma ziyareti için geldiği Suriye'nin başkenti Şam'daki temaslarına başladı. İran'ın resmî haber ajansı IRNA, Mutteki'nin üst düzey Suriyeli yetkililerle ikili ilişkilerin yanı sıra, 'bölgedeki kritik durumu' ele alacağını bildirdi.

OSLO - Norveç'ten Filistin hükümetine 10 Milyon Dolar yardım

Filistin'de kurulan milli birlik hükümetini ilk tanıyan Avrupa ülkesi Norveç, bu hükümete 10 milyon dolar da yardımda bulundu.

KÖLN - Türk - Alman dostluğu Köln-Rheinpark'ına dikildi

Almanya'nın Köln kentinde devam eden İstanbul-Köln Kültür etkinlikleri kapsamında Tema-Almanya Vakfı Köln-Rheinparkı'nda "Dostluğumuzu Dikiyoruz" ismiyle Türk ve Almanlara ait meşe ağacı diktiler

FRANKFURT - AB tüketiciyi şişmanlatan firmalara 2010'a kadar süre verdi

Avrupa ülkelerinde gıda sektörünün başta çocuklar olmak üzere tüketicileri yanıltmasını önlemek isteyen AB Komisyonu, şeker, tuz ve yağ oranlarının belirgin şekilde ambalajlara yazılması için firmalara 2010 yılına kadar süre tanıdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious